Błąd na Steam pozwolił w prosty sposób wykraść dostęp do kont graczy!

To nie był dobry weekend dla posiadaczy kont na Steamie. Okazuje się, że przez ostatnie lata usługa miała lukę w zabezpieczeniu, którą mógł wykorzystać każdy, bez specjalnych umiejętności.

Na szczęście ofiarami wykradzionych kont Steam nie padli wszyscy użytkownicy usługi. Aby niepożądana osoba dostała się do konta, trzeba było mieć niewypełnione pole w ustawieniach konta, w którym wpisuje się e-mail potrzebny do resetowania hasła (przychodziła na niego wiadomość potwierdzająca zmianę). Co się okazuje, wystarczyło znać login gracza, a następnie kliknąć w opcję chęci zmiany hasła. Jeśli osoba nie miała wypełnionego pola z mailem resetującym hasło, klikało się Kontynuuj i od razu można było korzystać z konta. Proste?

Poniżej możecie zobaczyć filmik, w którym widać, jak niektórzy próbowali przejąć konto. Na szczęście wiele kont korzystało z dodatkowej ochrony Steam Guard, przez którą zanim próbujemy się zalogować, należy poddać się dodatkowej weryfikacji. Niestety nie wszyscy z tego korzystali. Wielu znanych graczy, których loginy są popularne w serwisie Twitch, padło ofiarą innych osób, które chciały się dostać do danego konta.


Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

8 Shares
Share8
+1
Tweet