Beyond Skyrim: Morrowind. Bethesda zbędna, gdy ma się takich fanów uniwersum!

Niektórzy czekają biernie na The Elder Scrolls VI, inni biorą sprawy w swoje ręce, pracując nad wielce obiecującymi projektami. Dzisiaj wspominamy o jednym z nich.

W sieci wylądował teaser Beyond Skyrim: Morrowind. Cóż to takiego? Znacznie wiele więcej niż zwykłe przeniesienie kultowego Morrowinda na silnik graficzny napędzający Skyrima!

Beyond Skyrim: Morrowind to część wielkiego projektu Beyond Skyrim będącego serią powiązanych ze sobą, nieoficjalnych, stworzonych przez fanów modyfikacji do TES V: Skyrim, które ostatecznie pozwolą graczom odwiedzić każdy zakątek Tamriel, fikcyjnego kontynentu, na którym rozgrywane są gry Elder Scrolls.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Beyond Skyrim, ogromna atrakcyjność TES wynika z bogatej i barwnej historii uniwersum. Wiele miejsc nigdy nie pojawiło się w grze Elder Scrolls dla jednego gracza od czasów TES: Arena. Celem ekipy odpowiedzialnej za projekt jest zmienić ten stan rzeczy.

Beyond Skyrim: Morrowind małą częścią wielkiego projektu

Kiedy Beyond Skyrim zostanie ukończony, jeśli porozmawiasz z handlarzami Khajiitów poza Markarth i zaciekawisz się ich ojczyzną Elsweyr, będziesz mógł rzeczywiście powędrować na południe przez Cyrodiil i odwiedzić to miejsce. Podobnie, staniemy na pustyniach Hammerfell lub popiołach krainy Morrowind.

Beyond Skyrim to ogromny projekt, gdzie osobne zespoły pracują nad konkretną krainą. Krajobrazy trzeba kształtować, miasta trzeba budować, trzeba programować scenariusze, trzeba napisać setki linii dialogowych i stosy książek. Każdy kraj będzie miał nową architekturę, inną kulturę i oczywiście całą masę różnych lochów do eksploracji, aktywności i zadań do wykonania oraz broni, zbroi, przedmiotów do łupienia, kupowania i sprzedawania. Celem jest uczynienie każdego kraju zupełnie nowym doświadczeniem dla nawet najbardziej znudzonych graczy Skyrim – czytamy na stronie Beyond Skyrim. Brzmi to naprawdę ambitnie i niezwykle zachęcająco.

Beyond Skyrim: Morrowind ma przedstawić krainę Morrowind w czwartej erze, zatem w czasie, gdy rozgrywa się fabuła Skyrima. W związku z tym nie wszystkie znajome miejsca będą wyglądały tak samo, co z pewnością nada dodatkowego smaku całości.

Beyond Skyrim: Morrowind – trailer:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.