Bethesda Game Studios otwierają nowe biuro w Austin

Co otwarcie nowego biura oznacza dla graczy?

Bethesda Game Studios, oddział ZeniMax Media, ogłosiły dziś, że ich zasoby producenckie dla przyszłych tytułów powiększyły się, dzięki włączeniu do Bethesda Game Studios oddziału BattleCry Studios z siedzibą w Austin w Teksasie.

Wizja, skala i ambicje naszych projektów wciąż rosną, a więc muszą też rosnąć Bethesda Game Studios – stwierdził Todd Howard, reżyser gry i producent wykonawczy w Bethesda Game Studios. – Mieliśmy już okazję poznać utalentowanych producentów z BattleCry i wiemy, że wspólnie możemy osiągnąć bardzo wiele.

W Bethesda Game Studios Austin pracuje silny trzon zespołu, złożony z doświadczonych weteranów w branży, produkujących wcześniej wysokobudżetowe produkcje. Studio będzie zarządzane przez weterana branży, Douga Mellencampa, który obejmie stanowisko dyrektora studia.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc dołączyć do Bethesda Game Studios. Mamy nadzieję w przyszłości pracować nad najbardziej ekscytującymi nowymi grami w branży – stwierdził Mellencamp. – Niesamowita scena producencka i utalentowani ludzie pracujący w Austin pozwolą nam wynieść nasze gry na poziom przekraczający nawet oczekiwania fanów.

Źródło: Bethesda

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.