Będzie okazja po raz pierwszy na żywo zapoznać się z Xbox One X w Europie

Microsoft nie zapomina o graczach Starego Kontynentu.

Xbox zaprasza fanów gier na gamescom 2017, który rozpocznie się w najbliższy weekend w niemieckiej Kolonii. W dniach 22-26 sierpnia nowości zapowiedziane na czerwcowym E3 zostaną po raz pierwszy zaprezentowane konsumentom w Europie. Będzie to również pierwszy raz, kiedy europejscy fani będą mieli okazję samodzielnego skorzystania z konsol Xbox One X, jak również 27 nowych gier, w tym Forza Motorsport 7, Age of Empires Definitive Edition i Sea of Thieves, oraz spotkania z najbardziej uznanymi światowymi producentami gier i doświadczenia licznych atrakcji dla zwiedzających. Po niezwykle pozytywnym przyjęciu nowości w trakcie targów E3 w Los Angeles, gdzie pierwszy raz publicznie zaprezentowano Xbox One X – jedyną konsolę obsługującą prawdziwe 4K w grach – oraz ponad 40 nowych tytułów, Xbox stawia na dostarczenie europejskim fanom atrakcji nieustępujących tym z największej światowej imprezy.

Wśród atrakcji przygotowanych przez Xbox odbędą się m.in.:

Xbox gamescom Live

W niedzielę, 20 sierpnia, o godzinie 21:00, będzie można na żywo śledzić specjalne wydanie programu Xbox gamescom live, w którym przedstawione będą najnowsze informacje i ogłoszenia dotyczące Xbox One X, w tym szczegóły oferty przedsprzedaży najpotężniejszej konsoli do gier na świecie. Show poprowadzi znany społeczności graczy Graeme Boyd (znany jako AceyBongos) oraz przedstawiciele niemieckiego oddziału Xbox, wśród nich popularna bloggerka Maxi Graeff. W programie nie zabraknie newsów, prezentacji gier, rozmów z twórcami z uznanych studiów produkcyjnych oraz rozgrywek na żywo w nadchodzące tytuły Xbox. W trakcie programu widzowie mogą liczyć na specjalne atrakcje oraz konkursy z nagrodami. Program będzie emitowany na platformie Mixer, na kanale www.mixer.com/Xbox, oraz w aplikacji na konsoli Xbox One.

Age of Empires gamescom Live

W poniedziałek, 21 sierpnia, o godzinie 21:00, Microsoft obchodzić będzie 20. rocznicę serii gier Age of Empires, przygotowując specjalną transmisję na żywo z Kolonii, z udziałem najbardziej oddanych fanów gry. Impreza skupi się na historii jednej z najpopularniejszych serii gier pecetowych i pozwoli, tak gościom, jak i widzom, pierwszy raz zapoznać się z grą Age of Empires: Definitive Edition – odświeżoną edycją klasyka, zapowiedzianego podczas E3 zaledwie miesiąc temu. W programie wezmą udział legendarni twórcy gry, a fani poznają plany związane z odświeżeniem serii. Wiecej informacji o udziale w wydarzeniu zostanie podanych niebawem, a fani, którzy nie planują wycieczki na gamescom będą mogli śledzić wydarzenie na żywo na platformie Mixer, na kanale www.mixer.com/Xbox, oraz w aplikacji na konsoli Xbox One.

Xbox Booth gamescom

Po oficjalnym otwarciu targów, zaplanowanym na wtorek, 22 sierpnia, odwiedzający będą mogli po raz pierwszy samodzielnie przetestować konsole Xbox One X na stoisku Xbox, usytuowanym w Hali 8 (Halle 8) centrum Koelnmesse, przy wejściu północnym. Na odzwiedzających czekać będą dziesiątki stanowisk z konsolami oraz najnowszymi grami, które będa dostępne na przestrzeni najbliższych miesięcy. Stoisko Xbox będzie otwarte w następujących dniach i godzinach:

– Wtorek, 22 sierpnia – 9:00 – 19:00 (dzień zarezerwowany dla mediów i przedstawicieli branży)
– Środa, 23 sierpnia – 9:00 – 20:00
– Czwartek, 24 sierpnia – 9:00 – 20:00.
– Piątek, 25 sierpnia – 9:00 – 20:00
– Sobota, 26 sierpnia – 9:00 – 20:00

Źródło: Microsoft

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.