Bayonetta 2 wyjdzie kiedykolwiek na PS4 i Xbox One?

Zobaczcie, co na ten temat mówi Hideki Kamiya ze studia Platinum Games.

Historia powstania tytułu Bayonetta 2 jest nieco skomplikowana, lecz znana nie od dzisiaj. Więcej światła na tę sprawę rzucił teraz Hideki Kamiya, czyli jedna z szych Platinum Games.

Jak pisze serwis Wii U Daily, Kamiya powrócił do tematu na Twitterze: Jeśli chodzi o Bayonettę, rozpoczęliśmy pracę nad grą po podpisaniu umowy z firmą SEGA. Później wydawca zdecydował się na sequel, więc również zaczęliśmy go tworzyć.

SEGA stwierdziła po jakimś czasie, że druga część nie jest jednak dobrym planem, więc prace nad kontynuacją przygód czarnowłosej Wiedźmy zostały wstrzymane.

Studio Platinum Games znalazło się w kropce. Rozpoczęto poszukiwania innego wydawcy, który wyłożyłby kasę na projekt. Chętnych jednak nie było i deweloper stracił już niemal nadzieję, że tytuł kiedykolwiek powstanie. Wówczas pojawiła się propozycja ze strony Nintendo. Panowie od Mario i Zeldy zaoferowali, że sfinansują Bayonettę 2 pod jednym warunkiem – gra powstanie ekskluzywnie na Wii U.

Wiadomo, jak sprawy potoczyły się dalej. Bayonetta 2 miała już japońską premierę (magazyn Famitsu wystawił niemal maksymalną ocenę!), a w Europie tytuł pojawi się 24 października – oczywiście, jedynie na Wii U.

Co z innymi platformami? Czy jest szansa, by Bayonetta 2 zawitała w przyszłości na nowej generacji od Sony lub Microsoftu? – Jak już mówiłem wcześniej, jeśli chcecie Bayonettę 2 na PS4 czy Xbox One, spróbujcie zapytać Nintendo. Jeśli Nintendo nie powie “tak”, nie ma na to szans. Przy okazji możecie zapytać, co z Mario i Zeldą na inne platformy – odpowiada z przekąsem Hideki Kamiya, nie pozostawiając żadnych złudzeń co do tego, jak sprawy się mają.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.