Za kampanię Battlefield odpowiedzialne będzie nowe studio. Na pokładzie współtwórca Halo

Battlefield od współtwórcy Halo? EA kupiło nowe studio i zdradza plany
Newsy PC PS5 Xbox Series

Electronic Arts kupiło nowe studio, Ridgeline Games. Deweloperzy pod wodzą współtwórcy Halo, Marcusa Letho, stworzą kampanie Battlefield.

W nowej notce prasowej na oficjalnej stronie wydawcy, Electronic Arts informuje o nabyciu studia Ridgeline Games. Zespół deweloperski pod wodzą Marcusa Letho, jednego z twórców serii Halo, zajmie się serią Battlefield. Nie oznacza to jednak, iż zabiorą serię od DICE.

DICE i Ripple Effect wciąż będą zajmować się cyklem, ale Ridgeline ma odpowiadać za kampanie fabularne. Nie wiemy na razie, jak szeroko zakrojona jest to współpraca i co kombinuje EA, ale z pewnością powstaje nowy Battlefield. Ruch ten jest bardzo zrozumiały – ubiegłoroczna odsłona okazała się znacznie “niedomagać” i była szeroko krytykowana przez wielu graczy. Jednym z zarzutów było m.in. pozbawienie serii trybu dla pojedynczego gracza.

Takie “ogołocenie” BF-a źle przełożyło się na odbiór pozycji (nie mówiąc o wielu innych zarzutach), więc DICE czym prędzej zabrało się do łatania tytułu. Równolegle powstaje kolejna część i być może Ridgeline pomoże już przy niej.

To wielki zaszczyt móc współpracować z DICE i Ripple Effect i przewodzić pracom nad rozszerzeniem możliwości narracji, opowiadania historii i rozwoju postaci w serii Battlefield.

– opowiada Marcus Letho

Brzmi to ciekawie i nie możemy już doczekać się pierwszych konkretów. Nie da się ukryć, że seria BF ma olbrzymi potencjał i choć nigdy specjalnie nie słynęła z trybu kampanii, może się to zmienić. W końcu nowa siła może wnieść w serię powiew świeżości.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie