Battlefield 4 Klasyczne Operacje – darmowy dodatek, ale tylko na PC, PS4 i Xbox One

DICE zapowiada kolejne DLC do Battlefield 4, które niestety ominie konsole poprzedniej generacji.

Zdradzono, że częścią darmowego dodatku o nazwie Klasyczne Operacje będzie odświeżona mapa Smocza Dolina, znana z drugiej odsłony serii Battlefield.

Podczas modernizacji mapy pewne rzeczy musiały ulec zmianie. Według dzisiejszych standardów zasięg widzenia w Battlefield 2 był dość marny i oryginalna mapa brała te ograniczenia pod uwagę. Poradziliśmy sobie z tym na kilka sposobów. Po pierwsze, uczyniliśmy mapę bardziej wielopoziomową, aby bliżej jej było do autentycznej chińskiej doliny rzecznej – a także po to, by przesłonić trochę widok, szczególnie z wyspy centralnej. Dodaliśmy też warstwę dynamicznych chmur, które nie tylko wprowadzają mile widzianą separację lądu i powietrza, ale pomagają przesłonić trochę widok na lądzie. Dodatkowo otrzymujemy możliwość toczenia zaciętych powietrznych pojedynków ponad chmurami, co w Battlefield 4 wygląda naprawdę rewelacyjnie – czytamy na oficjalnym blogu Battlefielda.

Twórczy zaznaczają, że podobnie jak w oryginalnej mapie, tak i w odświeżonej wersji Smoczej Doliny zobaczymy zniszczalne mosty, które stanowią spory element taktyczny. Na nadchodzącej mapie pobawimy się w trybie Podboju (mamy tu więcej flag niż na jakiejkolwiek innej mapie w Battlefield 4) czy Szturmu.

Posiadaczy starszych konsol może zmartwić fakt, że dodatek Battlefield 4 Klasyczne Operacje będzie dostępny tylko na PS4, Xbox One i PC. Powód? – Chcieliśmy zaproponować graczom coś, czego jeszcze nie widzieli, czyli w tym wypadku mapę większą niż jakakolwiek inna w Battlefield 4. Dlatego podjęliśmy decyzję, by skupić się na platformach sprzętowych o większej mocy obliczeniowej. Nie znaczy to, że Xbox 360 i PlayStation 3 zostają przez nas porzucone i nie będą już otrzymywać aktualizacji. Chcieliśmy po prostu spróbować czegoś naprawdę dużego – tłumaczy DICE.

Darmowy dodatek Battlefield 4 Klasyczne Operacje zostanie udostępniony pod koniec roku wraz ze świąteczną aktualizacją gry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Eld

    Fajnie, że twórcy cały czas dokładają do tej gry. 4 jest znacznie lepsza od Hardline!

29 Shares
Share29
+1
Tweet