EA próbuje ratować Battlefield 2042. Gra dołącza do Xbox Game Pass, wracają specjaliści

Battlefield 2042 doprowadził do anulowania kolejnej gry i zamknięcia studia
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

EA chyba czuje się zaskoczone olbrzymim sukcesem Call of Duty: Modern Warfare II, więc poprawia swojego Battlefield 2042. Sezon 3 to sporo nowości.

Electronic Arts niedawno pochwaliło się nowościami w Battlefield 2042. Wiele z nich ma trafić do gry wraz ze startem 3. sezonu rozgrywek. Jest tego naprawdę sporo i szczegóły na ten temat wyjaśniono w długim wpisie na blogu lub na poniższym wideo. Ja skupię się tutaj na głównych nowościach, o które błagali fani, a zdecydowanie mogą pomóc grze, która spotkała się z olbrzymią krytyką na premierę.

Ogrom nowości w Battlefield 2042

BF2042 ma przede wszystkim dostać zupełne przemodelowanie klas postaci. Do tej pory graliśmy jako operatorzy podzieleni na konkretne postacie różniące się od siebie dodatkowym sprzętem. System ten był jedną z najbardziej kontrowersyjnych nowości, więc DICE ma go zmienić. W zasadzie oznacza to, że powracają po prostu klasyczne klasy, które znamy z poprzednich odsłon. I bardzo dobrze.

Gra ma doczekać się sporo nowej zawartości wraz ze startem 3. sezonu. Ten niebawem trafi na serwery, a wraz z nim dostaniemy nową przepustkę sezonową, bronie oraz całkowicie nową mapę. Ta jest ponoć tym, co DICE chciało zrobić od dawna, ale nie wyjaśniono szczegółów. Więcej na dniach, bo sezon 3 startuje niebawem, a w przygotowaniu jest już nawet sezon 4.

Battlefield 2042 ma również trafić do biblioteki Xbox Game Pass dzięki EA Play. Jakby tego było mało, tytuł będzie można przetestować za darmo także bez tych abonamentów. DICE najwyraźniej bardzo chce przekonać do siebie graczy, więc zapowiedziano darmowe triale.

  • Xbox, od 1 grudnia, 21:01 czasu polskiego do 4 grudnia, godziny 20:59
  • Steam, od 1 grudnia, godz. 19:00 do 5 grudnia, godz. 19:00
  • PlayStation, od 16 grudnia, 17:00 do 23 grudnia, godz. 17:00.

Cały progres zostanie przeniesiony do pełnej wersji gry, o ile zdecydujemy się ją kupić/zagrać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie