Battlefield 2042 - grafika
0 komentarzy

Chcesz sprawdzić BF2042? Za kilka dni może czekać Cię miła niespodzianka

Do sieci trafiły nowe przecieki, które zdradzają rzekomy start bety Battlefield 2042. Jeśli wszystko się potwierdzi, to zagramy już dosłownie za kilka dni.

Tym razem optymistyczne informacje o becie Battlefield 2042 napływają od naszych zachodnich sąsiadów, czyli Niemiec. Na niemieckiej stronie z grami GamesStar pojawił się artykuł opisujący nadchodzące testy do BF2042. Co ciekawe, znajdują się tam również daty: wczesny dostęp startuje 4 września o godzinie 10:00, z kolei dostęp dla wszystkich rozpocznie się 6 września o godzinie 10:00. Warto przypomnieć, że do wczesnego dostępu zaliczają się wszyscy gracze, którzy zakupili grę przedpremierowo. Uspokajam: to nie wszystkie przecieki.

Co więcej, na Twitterze niemieckiego kanału gamingowaego PietSmiet pojawił się kalendarz streamów na Twitchu na nadchodzący tydzień. W Samstag (czyli sobotę) na ich kanale będzie transmitowany… Battlefield 2042. Tak się składa, że sobota to 4 września, czyli pierwszy dzień wcześniejszych dostępów do bety gry. Godziny streamu i rozpoczęcia bety również się pokrywają. Warto nadmienić, że PietSmiet brał wcześniej udział w oficjalnych promocjach produkcji z cyklu BF. Nie zdziwiłbym się, gdyby tym razem także uczestniczyli w marketingu gry.

To jak z tą betą do Battlefield 2042?

The last but not least. Na zakończenie tweety informatora Toma Hendersona, który wcześniej wielokrotnie podawał wiarygodne przecieki m.in. o Call of Duty Vanguard. Choć tym razem jego wypowiedzi są dość chłodne i neutralne (zresztą nie podaje żadnych konkretów), tak nie zaprzecza, że może się coś pojawić już w tym tygodniu. Uważa dotychczasowe przesłanki za prawdopodobne, a także, że twórcy trzymają się wcześniej ustalonej strategii.

Niestety nie mam pojęcia, kiedy Battlfield 2042 Beta (wystartuje – red.) dla tych, co pytają. Tak, beta w ten weekend ma sens, ale wszystko, co „miało mieć” sens w związku z tą grą, nadal się nie wydarzyło.


Dla potwierdzenia: mój tweet, że powinniśmy coś usłyszeć o grze w tym tygodniu, jest nadal aktualny. Po prostu nie znam daty testów. Beta na początku września, a następnie zapowiedź pod koniec miesiąca Hazard Zone i F2P, to od zawsze jest strategia, którą uważam, że (deweloperzy – red.) realizują.

Tom Henderson via Twitter

Pamiętajcie, że powyższe informacje nie są potwierdzone oficjalnie przez twórców. W ramach przypomnienia wyjaśniam: otwarta beta oznacza, że każdy chętny za darmo będzie mógł zagrać, ściągając grę ze Steama albo Origina. Bf 2042 oficjalną premierę ma zaplanowaną na 22 października 2021. Tytuł pojawi się na PC, PS4, PS5, XSX oraz XSX S|X.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się