Batman z fanowskiego projektu na Unreal Engine

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Ten filmik wkrótce zniknie z YouTube. Gra Batman w klimacie Tima Burtona

Osmany Gomez to jeden z artystów zajmujących się tworzeniem efektów specjalnych. Odtworzył on w Unreal Engine 4 świat znany z z filmu Batman z 1989 roku. Świetna praca autora niestety nie spodobała się Warner Bros., które obecnie posiada prawa do marki.

Wspomniany twórca, jak wielu game designerów z całego świata, chciał zadbać o swoje portfolio. Dzięki owocom wielu godzin stworzył on demo gry z Batmanem w roli głównej. Za inspirację obrał wizję Tima Burtona z filmu o przygodach nietoperza w rajtuzach sprzed ponad 3 dekad. Świetne efekty jego prac możecie zobaczyć poniżej:

Niestety, w związku z naruszeniem praw autorskich Warner Bros. zablokowało na jego kanale ponad 20 minut gameplayu z jego projektu. Na szczęście po niedługim szukaniu odnaleźliśmy dla Was kopię zapisu filmu, dlatego zapoznajcie się i z dłuższym materiałem. Śpieszcie się, bo jest spora szansa, że i to wideo zniknie.

Bez wątpienia praca dewelopera pozostawia oficjalne gry z „Batman” w tytule daleko w tyle. Świetne odwzorowanie szczegółów i klimatów Arkham City po prostu widać na każdym kadrze, dlatego nie zdziwię się, jeżeli studia growe teraz będą się bić o Gomeza.

Na miejscu Warner Bros. pisałbym już do autora projektu z zapytaniem o możliwość rozpoczęcia współpracy z Rocksteady Studios. Z pewnością wielu się ze mną zgodzi, że powyższe nagrania są wystarczającym dowodem na niesamowity poziom umiejętności designera.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się