Agatha Christie Hercule Poriot: The First Cases

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Autorzy Syberii zapowiadają grę detektywistyczną. Zobaczcie trailer

Microïds ogłosiło prace nad Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases. Mamy trailer i pierwsze informacje o produkcji.

Znane z kultowych serii takich jak Dracula czy Syberia studio Microïds ma zamiar wydać kolejną przygodówkę. W grze autorstwa Blazing Griffin wcielimy się w bohatera powieści kryminalnych Agathy Christie Herkulesa Poriota. Rozwiążemy jedną z zagadek, nad którymi pracował detektyw w okresie tajemniczej młodości.

Herkules Poriot przyjrzy się niecnym poczynaniom rodziny Van den Bosch. Oczywiście naszym głównym zadaniem będzie odpowiedzieć na pytanie: kto zabił?, choć nie zabraknie również misji pobocznych.

Wydawca pokazał też krótki trailer z gry. Publikujemy go poniżej. Oprawa wideo zdaje się przywodzić na myśl pewną znaną grę o sprzedawaniu drabinek do basenów. Zwłaszcza że najprawdopodobniej także i tu będziemy mieć do czynienia z widokiem w rzucie izometrycznym, co jest w przygodówkach niespotykane.

Tytuł zadebiutuje 28 września.

Hercule Poriot: The First Cases nie jest pierwszą grą na podstawie twórczości Agathy Christie, z jaką mają do czynienia przygodówkowi weterani – w 2016 Microïds wydało The ABC Murders, które także jest egranizacją powieści o tym samym tytule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się