Jest cena i informacje o premierze nowej konsoli!

Zerknijcie też na zdjęcia prototypu.

Firma Atari już wczesną jesienią wystartuje z kampanią dotyczącą nadchodzącej konsoli, lecz już dzisiaj poznaliśmy kilka nowych faktów odnośnie sprzętu.

Ataribox zostanie wyposażona w procesor i układ graficzny od AMD, czyli jak w PlayStation 4 i Xbox One, a jako system operacyjny otrzyma zmodyfikowaną wersję Linuxa z łatwym w obsłudze interfejsem użytkownika. Według producenta, Ataribox sprawdzi się nie tylko przy grach, lecz również jako urządzenie multimedialne stojące przy telewizorze. Premiera Ataribox przewidziana jest na wiosnę 2018 roku.

10 premier gier w nowym tygodniu. Polski cyberpunk, sportowe emocje, zaskakująca zręcznościówka…

Nas interesują oczywiście przede wszystkim gry. Konsola ma posiadać na swoim pokładzie wbudowane hity sprzed lat (wkrótce powinniśmy poznać listę), lecz co ciekawe, system Linux będzie otwarty, a więc pozwoli uruchamiać inne gry, o ile chodzą normalnie pod tym systemem i spełnią wymagania sprzętowe konsoli. Specyfikacja techniczna Ataribox nie została niestety jeszcze ujawniona.

Poznaliśmy za to cenę konsoli. W zależności od konfiguracji pamięci, sprzęt ma kosztować 249 – 299 dolarów. Edycja nawiązująca do klasycznego Atari 2600 będzie posiadała elementy z prawdziwego drewna, a nie imitacji czy taniej sklejki.

Przypominamy, że konsola Ataribox została wyposażona w złącza: slot na kartę SD, wyjście HDMI, 4 x port USB oraz Ethernet i wejście na słuchawki.

Poniżej możecie zerknąć na fotki prototypu. Jak oceniacie design?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.