Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Assassin’s Creed: Valhalla i Watch Dogs: Legion bez natywnego 4k na konsolach

Rozdzielczość 4k w Assassin’s Creed: Valhalla i Watch Dogs: Legion uda się osiągnąć wyłącznie na mocarnym PC.

Analiza techniczna, udostępniona na forum Beyond3D sugeruje, że next-geny będą działać w dynamicznej rozdzielczości od 1440p aż do 4K. Oznacza to tyle, że najwyższej rozdzielczości uświadczymy na ekranie, wyłącznie w wybranych fragmentach rozgrywki.

Co prawda internauci udzielający się na forum Beyond3D analizowali wersję gry dedykowaną konsoli Xbox Series X, ale można się spodziewać, że deweloperzy z Ubisoftu podobne rozwiązanie zastosują w przypadku konsoli firmy Sony.

Bardzo drogi komputer PC, wyposażony w najnowsze podzespoły, oczywiście pozwoli utrzymać płynność na poziomie 4K w 60 klatkach na sekundę, w przypadku omawianych produkcji. Miejmy jednak na względzie, że mowa o komponentach, które znacząco przekraczają koszty zakupu konsol IX generacji. RTX2080Ti na ustawieniach medium nie utrzyma nawet 30 klatek, z włączoną opcją ray tracing.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się