Assassin's Creed Valhalla, potwór jak z gry Wiedźmin

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Wiedźmin daje rady graczom w Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla nadchodzi wielkimi krokami. Zaprezentowanie nowego wroga, skłoniło samego Wiedźmina do zabrania głosu.

Rozszerzenie do Assassin’s Creed Valhalla zatytułowane Gniew Druidów, ukaże się 13 maja i udostępnione zostanie na komputerach klasy PC i konsolach: PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One i Xboksie Series X/S. Pierwotnie dodatek miał zostać wydany 29 kwietnia. Ubisoft poinformował jednak, że chcąc zapewnić graczom jak najlepsze doświadczenie, potrzebuje więcej czasu na doszlifowanie gry (więcej tutaj). Pracownicy studia postanowili wykorzystać czas na rozreklamowanie dodatku. W tym celu na twitterze zaprezentowano oponenta z którym się zmierzymy, łudząco podobnego do przeciwnika z uniwersum Geralta z RiviiLeszego. Okazuje się na reakcję ze strony zabójcy potworów nie musieliśmy długo czekać.

Rzeźnik z Blaviken postanowił przekazać kilka wskazówek jak pozbyć się przeciwnika (najpewniej pomylił go z monstrum ze swojej rzeczywistości). Dowiemy się więc, że bestia jest odporna na znak Axii (jaki wykorzystuje się w celu poskramiania dzikich, bądź rozwścieczonych zwierząt). Przy czym warto zrobić pożytek z Igni (tworzącego wiązki płomieni) bądź bomb dwimerytowych.

Co przyniesie dodatek do Assassin’s Creed Valhalla

Dodatek zajmować będzie jedynie 12,57 GB, wprowadzając nowe wątki fabularne. Tym razem zwiedzimy zalesioną Irlandię, by zbadać tajemniczy kult. Naszym zadaniem ma być zdobycie szacunku wśród celtyckich przywódców, sprawujących władzę na tych terenach. Otrzymać mamy nowe wierzchowce, zbroje czy uzbrojenie. Pojawią się także dodatkowe elementy umożliwiające personalizację naszego bohatera, takie jak: tatuaże, nowe rodzaje fryzur czy brody. Wśród dodatkowych wierzchowców ma pojawić się ryś, a wspierać w eksplorowaniu ma nas celtycki kruk.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazje zagrać w produkcję Assassin’s Creed Valhalla, to zdecydowanie zachęcamy do nadrobienia zaległości. Nasz redakcyjny kolega w swojej recenzji napisał:

Deweloperzy z Ubi zauważyli, że klucz do utrzymania ciekawości gracza nie leży w wypełnieniu mapy setkami znaczników i losowo generowanych zadań. Aktywności poboczne w Valhalli mają sens i widać, że zostały dobrze przemyślane…Najnowsza odsłona Assassin’s Creed bierze wszystko co najlepsze z poprzedników, dorzuca do tego kilka nowości i szlifuje całość tak, aby maksymalnie zaangażować gracza w otaczający go, wirtualny świat. Według mnie to najlepsza część cyklu, fenomenalna produkcja i godny kandydat do miana gry roku.

Już niebawem wszyscy przekonamy się czy DLC Gniew Druida, będzie równie angażujące jak podstawka.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się