Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Assassin’s Creed: Valhalla – wiemy, ile miejsca na dysku zajmie instalacja gry

Gracze nie muszą panikować w związku z wymaganiami Assassin’s Creed: Valhalla. Gra w chwili premiery nie zajmie zbyt dużo miejsca.

Premiera gry Assassin’s Creed: Valhalla dopiero w listopadzie, ale już teraz możemy upewnić, czy nie będzie trzeba usunąć kilku gier, by zwolnić trochę miejsca na dysku. Według informacji, które pojawiły się w Xbox Store, najnowsza odsłona serii zajmie trochę ponad 50 GB wolnej przestrzeni.

Dotyczy to oczywiście tylko wersji wydanej na platformie Xbox, a ta będzie zawierać wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz trybu HDR. W przypadku PS4 wciąż nie znamy dokładnych wymagań. Mimo wszystko, aż tak bardzo nie powinny odbiegać od wersji wydanej na systemie Microsoft.

Musimy jednak pamiętać, że mowa o podstawowej wersji gry. Niemal pewne jest, że Ubisoft w przyszłości zapowie DLC do AC: Valhalla – tak, jak do niemal każdej części AC – i wielkość gry może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Strach pomyśleć, ile miejsca zajmie wersja next-gen, szykowana na PS5 i Xbox Series X.

Z czasem porównamy oprawę graficzną w obydwu wersjach, ale najpierw przygotujcie się na premierę AC: Valhalla, która nastąpi 10 listopada. Według wcześniejszych zapewnień producenta otrzymamy ogromną do zwiedzenia mapę świata, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niesamowite tło historyczne, gdzie na pierwszym planie pojawią się wikingowie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się