Tak powinny wyglądać gry VR. Zobaczcie, co szykują twórcy serii Metro

Jest data premiery.

ARKTIKA.1 to nowa strzelanina przeznaczona jedynie na gogle Oculus Rift. Jeśli posiadacie ten sprzęt, będziecie mogli sięgnąć po tytuł 10 października tego roku. Wydaje się, że warto czekać, ponieważ za produkcję odpowiada zespół 4A Games – twórcy Metro: 2033, Metro: Last Light i planowanego na przyszły rok Metro Exodus.

W ARKTIKA.1 deweloperzy serwują nam postapokaliptyczną opowieść z akcją w roku 2120. Klimat na naszej planecie na tyle się zmienił, że stanęliśmy u progu kolejnej epoki lodowcowej. Niewielu pozostało przy życiu, a niedobitki ludzkości walczą o kończące się zasoby. Gracz wejdzie w skórę najemnika wynajętego do ochrony kolonii położonej w okolicy dawnego Wostoku.

12 premier gier na obecny tydzień. Piłka nożna, 2x wyścigi, oczekiwane RPG, powrót wielkiej marki…

To, co przykuwa uwagę, to naprawdę świetna jak na VR oprawa graficzna. Niestety nie dostaniemy pełnej swobody ruchów, a jedynie będziemy przemieszczać się w kolejne punkty, z których należy odpierać fale przeciwników.

Gra zostanie uzupełniona o rozbudowaną fabułę, która może nadrobić ograniczenia ruchowe bohatera. Do zamówień przedpremierowych, które można już składać na tej stronie, deweloperzy dorzucają e-book autorstwa Christie Golden. Odpowiada ona za książki na podstawie World of Warcraft, Assassin’s Creed czy Halo.

Składając pre-order, za ARKTIKA.1 płacimy 27 euro (około 116 zł). Później tytuł będzie o 10 proc. droższy i przyjdzie na niego wyłożyć 30 euro (około 129 zł).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.