Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Andrzej Sapkowski i CD Projekt doszli do porozumienia

Polski producent odnowił prawa do Wiedźmina i podpisał nowe dokumenty z twórcą sagi Wiedźmin.

CD Projekt oficjalnie poinformował, że udało się podpisać porozumienie z Andrzejem Sapkowskim dotyczące współpracy i praw do marki. Wygląda więc na to, że spór w którym autor książek o Wiedźminie wzywał CD Projekt do zapłaty 60 mln zł, właśnie się zakończył.

„Porozumienia wzmacniającego i pieczętującego relacje Spółki z Panem Andrzejem Sapkowskim, autorem Sagi Wiedźmińskiej. Ze względu na zawarte w umowie zobowiązania Stron do zachowania poufności a także ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa Spółki, szczegóły zawartego porozumienia nie zostaną ujawnione, przy czym przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami. Podpisane porozumienie nadaje Spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu” – czytamy w komunikacie spółki CD Projekt.

To oznacza, że w przyszłości możemy się spodziewać kolejnych produktów tworzonych przez CD Projekt w świecie Wiedźmina. Oczywiście na tę chwilę nie wiadomo, co ukaże się pierwsze w zakresie nowych praw: gra, gadżety, czy komiksy. Jednak wszystkie z tych opcji należy brać pod uwagę.

Przypomnijmy, że Andrzej Sapkowski w tym roku wezwał CD Projekt do zapłaty 60 mln zł z tytułu wynagrodzenia. Sapkowski wskazał, że dotychczasowe wynagrodzenia były za niskie w stosunku do tego, co CD Projekt zarobił dzięki marce Wiedźmin i jakie osiągnął po sukcesie wydawniczym trzech gier z Geraltem w roli głównej.

Obecnie najnowszym dziełem w świecie Wiedźmina jest serial Netflix o tym samym tytule. Od wczoraj dostępne są wszystkie osiem odcinków w ramach pierwszego sezonu. Oceny serialu są jednak mieszane. Średnia ocen krytyków w portalu Metacritic wynosi zaledwie 53/100 (na podstawie ośmiu not). Użytkownicy ocenili serial trochę wyżej – w momencie pisania tego newsa ma on średni wynik 6.4 (na podstawie 134 opinii).

Wygląda na to, że do najmocniejszych atutów Wiedźmina należy gra aktorska Henry’ego Cavilla. Jedną z wyższych not – bo aż 8.3 – wystawił Witcherowi autor recenzji w serwisie Pastemagazine, pisząc, że odtwórca głównej roli “zachwyca każdym grymasem”. Krytyk docenił również sceny walk, podsumowując swoją opinię rekomendacją serialu zarówno dla fanów opowieści i gry, jak i osób zupełnie niewtajemniczonych. Użytkownik Demikly ocenił Wiedźmina na 10, pisząc, że Henry Cavill “żyje i oddycha tą rolą”. Ten internauta nie jest odosobniony w swojej opinii – serial otrzymał sporo najwyższych ocen, w których poza grą aktorską i scenami balistycznymi pisze się głównie o pięknych krajobrazach i ogólnej przyjemności płynącej z oglądania.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się