Chcesz więcej fps w grach? AMD FSR 2.0 jest dla Ciebie i nie potrzebujesz nawet Radeona

AMD Radeon 6000 karta
PC

W połowie zeszłego roku do graczy trafiła technologia AMD FidelityFX Super Resolution. Teraz potwierdzono, że jeszcze w tym roku zadebiutuje jej nowe wcielenie – AMD FSR 2.0.

Kolejna wersja FSR zadebiutuje w drugim kwartale bieżącego roku – konkretnej daty premiery nie podano. Potwierdzono, że pierwszą grą, jaka wesprze technologię będzie Deathloop od Arkane Studios. Pewnie nie minie jednak wiele czasu, nim FSR 2.0 trafi do kolejnych produkcji.

Poniżej zobaczycie, jak AMD FSR 2.0 wypada w ruchu. Na więcej testów musimy jeszcze trochę poczekać.

jedną z największych funkcji AMD FSR jest to, że nie potrzebujecie karty graficznej firmy AMD, aby skorzystać z technologii. Jeśli korzystacie ze sprzętu NVIDIA i interesujący Was tytuł nie wspiera DLSS, ale korzysta z FSR, będziecie mogli je włączyć. Oczywiście tylko jeśli Wasza karta graficzna jest wspierana przez FSR.

SR to w praktyce bezpośrednia konkurencja NVIDIA DLSS. Technologia pozwala na – w dużym uproszczeniu – zwiększenie liczby wyświetlanych klatek na sekundę bez znacznego spadku jakości obrazu. Choć FSR wypadało gorzej od swojego zielonego konkurenta, niewykluczone, że FSR 2.0 sprawdzi się znacznie lepiej od poprzednika,

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie