Microsoft zaskakuje zmianami, jakie wprowadzi duża aktualizacja Xbox One

Zobaczcie materiał wideo przedstawiający nowości.

Nowa aktualizacja Xbox One powinna być już dostępna dla posiadaczy konsoli, którzy biorą udział w programie Xbox Insider. Kto nie testuje zmian, niech zerknie na poniższy materiał i sam zobaczy, co ma zawierać świeżutki i poprawiony system.

Aktualizacja Xbox One robi prawdziwą rewolucję w dashboardzie, który po pierwsze będzie teraz działał bardzo szybko i momentalnie reagował na przełączanie opcji oraz zakładek.

Cały interfejs został ponadto bardzo zmieniony. W zasadzie górne linki w menu poziomym są stałe, a resztę ekranu możemy dostosować do własnych upodobań.

Zerknijcie na materiał wideo i dajcie znać, jak podoba się Wam nowy dash. Aktualizacja Xbox One, która go wprowadzi, powinna zostać udostępniona dla wszystkich graczy jeszcze w tym roku, możliwe, że w okolicy premiery konsoli Xbox One X, która pojawi się na rynku 7 listopada.

Ta aplikacja na Xbox One zadowoli fanów muzyki

Major Nelson opublikował niedawno interesujący wpis na Twitterze, w którym napisał, że sprawdza aplikację Spotify na Xbox One. To mogłoby oznacza debiut tego rodzaju programu na konsoli Microsoftu.

Spotify jest już dostępne na PlayStation 4, więc byłoby dobrze, aby także sprzęt od Microsoftu wspierał tego rodzaju aplikację. Obecnie z muzycznego Spotify korzysta ponad 60 mln subskrybentów, którzy płacą miesięczny abonament w zamian za dostęp do najnowszych katalogów muzycznych.

Co wprowadziła lipcowa aktualizacja Xbo One?

Aktualizacja Xbox One – lista zmian i nowości:

Tworzenie własnych turniejów

Jeśli jesteś właścicielem lub administratorem klubu, możesz błyskawicznie tworzyć turnieje na Arenie. W tym celu przejdź do klubu, wybierz zakładkę Turnieje, wybierz opcję Utwórz turniej, wybierz grę Killer Instinct, a następnie dostosuj turniej — nazwę, godzinę rozpoczęcia i inne szczegóły. Turniej pojawi się na stronie Twojego klubu w zakładce Turnieje.

Jeśli nie masz klubu, możesz utworzyć w kilka minut. Aby rozpocząć, naciśnij przycisk Xbox w celu otwarcia przewodnika, a następnie wybierz pozycję Start. Przejdź na kartę Społeczność, wybierz pozycję Kluby na Xbox, a następnie wybierz pozycję Utwórz klub.

Dodawanie obrazu niestandardowego do swojego profilu

Możesz spersonalizować swój profil, używając obrazu niestandardowego. Podłącz urządzenie USB z wybranym obrazem albo pobierz go z usługi OneDrive (dostępna w Sklepie w sekcji Aplikacje). Następnie przejdź do swojego profilu i wybierz kolejno pozycje Dostosuj profil > Zmień obrazek gracza. (Jeśli zamieniasz awatara na obraz niestandardowy, musisz najpierw wybrać pozycję Przełącz na obrazek gracza).

Wybierz pozycję Prześlij obraz niestandardowy i wykonaj odpowiednie kroki, aby dodać własny obraz.

Obrazy niestandardowe są dostępne tylko w przypadku kont Microsoft osób dorosłych.

Logowanie za pomocą kontrolera osobistego

Masz swój ulubiony kontroler? Możesz go połączyć ze swoim profilem, by automatycznie włączał się po zalogowaniu. Aby połączyć osobisty kontroler ze swoim profilem, naciśnij przycisk Xbox i przejdź do menu Ustawienia > Logowanie, zabezpieczenia i kod.

Centrum rozrywki na Ekranie startowym

Centrum OneGuide zmieniło nazwę na Rozrywka. Ma to odzwierciedlać rozmaite opcje oglądania najnowszych filmów i programów telewizyjnych na konsoli Xbox. Nadal możesz podłączyć odbiornik telewizji kablowej i przeglądać przewodnik po programach Xbox, który wciąż nazywa się OneGuide. Tyle że teraz możesz go wyświetlić z centrum Rozrywka.

Źródło: Microsoft

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.