PC Master Race? Przełomowa aktualizacja Xbox One wylądowała!

Oczekiwana przez wielu graczy aktualizacja systemu Xbox One.

To chwila, na którą wielu graczy czekało od dawna! Dzięki najnowszej aktualizacji systemu Windows 10 na Xbox One do konsoli można teraz podłączyć mysz, klawiaturę oraz kamerę internetową – i korzystać z nich podczas rozgrywki.

Posiadacze konsol Xbox One (w tym modeli Xbox One S oraz najnowszego Xbox One X) mogą przebierać w tych akcesoriach i sami zdecydować, z czego będą korzystać. „PC Master Race”? Dzięki wsparciu klawiatur z powodzeniem możemy już mówić o „Xbox Master Race” – przekonuje Microsoft.

Warto dodać, że wprowadzenie systemowego wsparcia na Xbox One dla klawiatury i myszy, pozwoli graczom konsolowym na łatwiejsze przeglądanie zasobów Internetu, korzystanie z serwisów społecznościowych i tych streamujących filmy oraz muzykę, a także korzystanie z aplikacji biurowych Office.

Microsoft nie precyzuje, czy każda myszka i klawiatura są już teraz kompatybilne z Xbox One. W maju słyszeliśmy, odnośnie myszek, że początkowo konsola będzie mogła obsługiwać niewielką część dostępnych na rynku gryzoni, lecz z czasem ma się to zmienić, by docelowo każdy gadżet działał z Xbox One.

Źródło: Microsoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.