Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Aktualizacja PS4 5.53-01. Nietypowe oznaczenie i typowa zawartość

Na początku tygodnia Sony udostępniło kolejną łatkę systemową dla swojej konsoli. Aktualizacja PS4 5.53-01 dokłada kolejny klocuszek do poprawy działania sprzętu.

Aktualizacja PS4 5.53-01 to nic innego jak nasze ukochane usprawnienie dotyczące stabilności systemu. Plik z update’m jest malutki i waży około 60 MB.

Jak czytamy na oficjalnej stornie Sony:

24 kwietnia 2018 r opublikowano aktualizację oprogramowania systemowego dla systemu PlayStation 4. Można jej użyć do zaktualizowania oprogramowania systemu do wersji 5.53-01.

Zawsze należy aktualizować system PS4 do najnowszej wersji oprogramowania systemu. Aktualizując je, uzyskasz dostęp do dodatkowych funkcji, poprawionej prostoty obsługi i wyższego poziomu zabezpieczeń.

Aktualizacja PS4 5.53-01 – zmiany:

 • Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu.

Aktualizacja PS4 5.50, czyli zmiany ostatniej dużej aktualizacji

Główne funkcje w wersji 5.50 oprogramowania systemu

 • Jako menedżer rodziny, rodzic lub opiekun, możesz monitorować czas, przez jaki gra Twoje dziecko (ilość czasu, jaką spędziło zalogowane na PS4™), oraz ustawiać odpowiednie ograniczenia. Aby zarządzać ustawieniami czasu gry każdego dziecka, wybierz (Ustawienia) > [Kontrola rodzicielska/Zarządzanie rodziną] > [Zarządzanie rodziną].

ー Możesz sprawdzić, ile czasu łącznie spędziło Twoje dziecko na graniu danego dnia.

ー Możesz ograniczyć ilość czasu dziennie, przez jaką gra Twoje dziecko, oraz ustawić godziny gry, aby zapobiec zabawie późno w nocy lub w innych niepożądanych godzinach. Ograniczenia można ustawić na każdy dzień tygodnia.

ー Gdy wyznaczony czas gry dobiegnie końca, na ekranie zacznie pojawiać się powiadomienie informujące o tym Twoje dziecko. Można tak skonfigurować PS4™, że wyloguje Twoje dziecko, gdy zakończy się czas gry.

ー Możesz też wydłużać lub skracać czas gry dziecka w dniu, kiedy dziecko gra.

ー Możesz przeglądać czas gry dziecka i zarządzać nim, korzystając z komputera lub smartfonu z zainstalowaną aplikacją (PlayStation App).

 • Do (Biblioteki) dodano następujące funkcje.

ー pojawi się w niej [PlayStation Plus], jeśli byłeś kiedykolwiek subskrybentem PlayStation Plus. Znajdziesz tu listę wszystkich pobranych bezpłatnych gier PS Plus.

ー W sekcji [Zakupione] możesz ukrywać gry i aplikacje, z których już nie korzystasz. Zaznacz grę lub aplikację, naciśnij przycisk OPTIONS, a następnie wybierz [Nie pokazuj elementu zawartości na liście [Zakupione]].

Pozostałe nowe i zmienione funkcje w wersji 5.50

 • W menu (Ustawienia) > [Dźwięk i ekran] > [Ustawienia wyjścia wideo] dodano [Tryb supersamplingu]. Włącz ten tryb, jeżeli chcesz poprawić jakość obrazu w niektórych grach, a Twój system PlayStation 4 Pro jest podłączony do telewizora o rozdzielczości 2K kub niższej. To ustawienie jest dostępne wyłącznie w systemie PlayStation 4 Pro.
 • Można teraz zmieniać logotypy i tła na swoje ulubione obrazy. Na ekranie wyboru obrazu wybierz plik z obrazem z urządzenia pamięci masowej USB. Możesz dostosować:

ー Logo zespołu

ー Zdjęcie w tle na ekranie zespołu

ー Obraz tła na ekranie głównym

ー Tło dla grupy wiadomości

 • W menu podręcznym opcja (Znajomi online) zmieniła nazwę na (Znajomi). Pozwala ona sprawdzać, kto ze znajomych jest online, oraz przeglądać listy niestandardowe.
 • Poprawiono funkcje odtwarzania muzyki w menu podręcznym.
 • Na ekranie profilu zespołu można teraz tworzyć wydarzenia. Na ekranie wybierz [Wydarzenia] > [Utwórz wydarzenie dla tego zespołu].
 • Gry, w które można grać na PlayStation VR, znajdziesz łatwo na ekranie głównym lub w (Bibliotece). Obok obsługiwanych gier pojawi się (PS VR).
 • Można teraz usuwać powiadomienia. Wybierz (Powiadomienia), żeby wyświetlić listę powiadomień, naciśnij przycisk OPTIONS, a następnie wybierz [Usuń].
 • Możesz wybrać oddzielnie, kto może wyświetlić listę graczy, których obserwujesz i listę osób, które obserwują Ciebie. Otwórz menu (Ustawienia) > [Zarządzanie kontami] > [Ustawienia prywatności] > [Znajomi | Połączenia].
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%