Aktualizacja PS4 może być przyczyną problemu z profilem. Jak sobie z tym poradzić?

Ostatni update nie każdemu posiadaczowi PS4 wyszedł na dobre.

Aktualizacja PS4 4.72 pojawiła się kilka dni temu. Nie zawierała żadnych nowych funkcji, ograniczając się do poprawy wydajności i działania systemu. Wygląda jednak na to, że nowy soft przyniósł ze sobą mały problem, który zgłaszają gracze choćby na forum Reddit. Nie wygląda jednak na to, by sprawa dotyczyła wielu osób, lecz jeśli natknęliście się na buga…

Chodzi o to, że po aktualizacji PS4 4.72 niektórzy użytkownicy konsol zauważyli, że ich profil w PSN ciągle jest oznaczony jako offline, nawet wtedy, kiedy są podłączeni do sieci. Inni z kolei niby są online, lecz nie mogą przeglądać listy znajomych, którzy aktualnie mają włączone PS4.

Początkowo jedynym rozwiązaniem problemu było resetowanie konsoli, co jednak nie zawsze przywracało naszemu profilowi status online. Ostatecznie gracze odkryli prosty sposób, który u wielu się sprawdził – wystarczy wejść w Setting Menu i tam wylogować się, a następnie ponownie zalogować do konta PSN.

Jeśli zatem aktualizacja PS4 4.72 przestawiła wasz profil na offline, radzimy wypróbować te szybkie obejście. Dajcie znać, czy u Was zadziałało!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.