Aktualizacja PS4 4.50 – już wiadomo, dlaczego Sony nie pochwaliło się oficjalnie trybem turbo dla PS4 Pro

Taka opcja na pewno przydałaby się graczom.

Aktualizacja PS4 4.50 jest obecnie w fazie beta testów i oprócz oficjalnej, choć jeszcze niepełnej listy nowości ujawnionej przez Sony, gracze odnaleźli w niej ciekawą opcję – tryb turbo dla PS4 Pro.

Z punktu widzenia użytkowników konsoli jest to bardzo przydatna rzecz, dlatego trochę dziwi fakt, że Sony nie postanowiło pochwalić się oficjalnie nową możliwością. Jednak możemy to zrozumieć po przeczytaniu aktualizacji tekstu na temat łatki 4.50 w serwisie Gamespot. Portal donosi, że Sony nadal rozważa wprowadzenie trybu turbo do ostatecznej wersji update’u. To, że boost mode jest testowany nie oznacza zatem, że to już pewna opcja, którą dostaniemy w najbliższej wersji systemu.

Ponadto Gamespot pisze, że według Sony korzyści z trybu turbo mogą dotyczyć nie tylko większej płynności w grach. Po włączeniu tej opcji na PS4 Pro, konsola będzie korzystała z szybszego taktowania GPU oraz CPU, co przyniesie jej dodatkowy zastrzyk mocy.

Aktualizacja PS4 4.50 i tajemniczy tryb turbo poprawiający płynność w grach

Opcja została opisana przez Sony w następujący sposób: W niektórych przypadkach możliwe jest cieszenie się wysokiej jakości rozgrywką, jak poprawiona płynność, w grach wydanych zanim PS4 Pro trafiło do sprzedaży. W przypadku problemów z tą opcją, prosimy o jej wyłączenie.

Wygląda zatem na to, że tytuły, które nie dostały na PS4 Pro dedykowanego patcha – np. Wiedźmin 3 – otrzymają w trybie turbo dodatkową garść klatek na sekundę.

Jak wynika z powyższego opisu, funkcja boost dla PS4 Pro wymaga jeszcze udoskonalenia i może sprawiać problemy. Czekamy na dalsze szczegóły i samą opcję turbo. Oby to rzeczywiście działało!

Aktualizacja PS4 4.50 – lista zmian:

Wsparcie zewnętrznych dysków HDD

Za mało miejsca na wbudowanym w PS4 dysku twardym? Teraz będziecie mogli podłączyć zewnętrzny HDD poprzez port USB 3.0. Na zewnętrznym HDD zmieścicie dodatkowe gry, aplikacje i co tam jeszcze chcecie. Dane pomiędzy dyskiem wewnętrznym oraz zewnętrznym będziemy mogli przenosić. Największy dysk zewnętrzny, jaki obsłuży PlayStation 4, może być wielkości 8 TB.

Aktualizacja PS4 4.50

Własne tapety

Jeśli uchwycisz jakiś epicki moment w grze za pomocą przycisku Share, będziesz mógł ustawić takiego screena jako tło w menu konsoli. Zanim to zrobimy, będziemy mogli poprawić ostrość, jasność i inne parametry za pomocą Photo Mode.

Aktualizacja PS4 4.50

Odświeżenie szybkiego menu

Aktualizacja 4.0 wprowadziła szybkie menu (dostępne z poziomu gry po przytrzymaniu PS na padzie DualShock 4), a obecny update jeszcze bardziej uprzyjemni korzystanie z tej funkcji. Szybkie menu zasłoni teraz mniejszą część ekranu (czyli gry), bez problemu będziemy również zarządzać podstronami.

Aktualizacja PS4 4.50
Aktualizacja PS4 4.50

Posty na statusie aktywności PlayStation Network

Podobnie jak na Facebooku, taki i na PSN będziemy mogli ustawiać komentarze w statusie. Do tekstu dodamy grafikę czy zdjęcie, na którym np. oznaczymy znajomych.

Wsparcie Blu-ray 3D w PlayStation VR

Jeśli jesteś właścicielem PlayStation VR, będziesz mógł odtwarzać płyty Blu-ray 3D i oglądać je w stereoskopowym 3D za pośrednictwem gogli.

Na tym nie kończy się aktualizacja PS4 4.50. Pozostałe funkcje, zmiany i nowości poznamy w przeciągu nadchodzących tygodni.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.