Adam Małysz

Adam Małysz wesprze twórców gier, ale nie liczcie na skoki narciarskie

0 komentarzy

Polskie Road Studio ogłosiło, że Adam Małysz wesprze deweloperów przy pracy nad grami. Były skoczek narciarski ma być konsultantem przy symulatorach off-roadu.

Polskie studia tworzące symulatory przeżywają ostatnio mały renesans. Aktualnie powstaje kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt gier spod klawiatur naszych rodaków, które w mniejszym lub większym stopniu należą do gatunku symulatorów.

W prace nad rzeczonymi grami angażują się również profesjonaliści. Niedawno Robert Lewandowski przedstawił nam grę swojego studia, a teraz rodzime Road Studio ogłosiło, że Adam Małysz pomoże przy tworzeniu ich kolejnej gry.

Adam Małysz wkracza do wirtualnego świata off-roadu

Road Studio planuje stworzyć symulatory wyścigów off-road. Małysz ma pomagać studiu jako doradca, co powinno przysłużyć się samym grom. Pomoc specjalisty przy tworzeniu tego typu produkcji jest bardzo solidnym wsparciem dla deweloperów i trzeba przyznać, że twórcy mieli całkiem niezły pomysł z namówieniem sportowca do współpracy.

Zawarcie umowy skomentował Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Bardzo się cieszymy, że możemy rozmawiać na temat współpracy z postacią tak niezwykle zasłużoną dla polskiego sportu. Adam Małysz przez lata bił kolejne rekordy w skokach narciarskich oraz odnosił w tej dyscyplinie spektakularne sukcesy. Oprócz tego jest wielkim fanem motoryzacji oraz doświadczonym kierowcą rajdowym. Fakt, że zainteresował się Road Studio oraz wsparciem nas w produkcji gier poświęconych tematyce off-road jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Wiedza oraz doświadczenie Adama Małysza z zakresu rajdów będą dla nas bardzo ważnym wsparciem. Jesteśmy w trakcie negocjacji warunków współpracy.

Nawiązanie współpracy z Adamem Małyszem zbiegło się w czasie z sukcesem oferty publicznej Road Studio. Cieszymy się, że możemy dać naszym nowym akcjonariuszom pozytywne informacje o postępach w działalności zaraz po wejściu w inwestycję.

– komentuje Maciej Nowak
Źródło: Bankier

Gry, w którym produkcji ma pomóc Małysz zostaną zaprezentowane niedługo. Sam pomysł jest całkiem intrygujący, choć osobiście bardzo sceptycznie podchodzę do nadwiślańskich symulatorów. Część z nich nigdy nie ujrzy światła dziennego i są ogłaszane tylko po to, aby narobić szumu wokół twórców. Może tym razem będzie inaczej.

Niemniej jestem bardzo ciekaw, co wyjdzie ze współpracy Adama Małysza i Road Studio. Zespół pracuje aktualnie nad dwoma tytułami, ale żaden z nich nie otrzymał jeszcze daty premiery. Być może się to zmieni po zaprezentowaniu wspomnianych wcześniej symulatorów off-roadu.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się