3DMark Port Royal – oto jak osiągnąć wzrost wydajności do 50%

Wszystko dzięki NVIDIA DLSS.

3DMark Port Royal to pierwszy benchmark stworzony z myślą o testowaniu wydajności kart graficznych z aktywowaną funkcją ray tracingu. Dzisiaj firma Futuremark wydała nowy typ testu dla NVIDIA Deep Learning Super Sampling (DLSS) w ramach benchmarka 3DMark Port Royal – narzędzie zaprojektowane specjalnie z myślą o testowaniu wydajności przy wykorzystaniu ray tracingu.

DLSS wykorzystuje możliwości rozwiązań z zakresu głębokiego uczenia w celu przyśpieszenia renderowania obrazów, pozostawiając je wyraźnymi, a ich krawędzie gładkimi. Gracze mogą cieszyć się jak najlepszymi wrażeniami z włączonym RTX.

3DMark Port Royal jest nowym narzędziem do testowania kart graficznych uwzględniającym odbicia i cienie generowane w czasie rzeczywistym. Nowy benchmark DLSS pokazuje różnice i przyrosty wydajności poszczególnych kart graficznych GeForce RTX z rodziny Turingów z włączonym ray tracinginem.

DLSS, dzięki technologii głębokiego uczenia, umożliwia wygładzanie krawędzi w sposób inteligentny, co powoduje, że gry prezentują się jeszcze lepiej. Gracze nie są narażeni na efekt rozmycia całej sceny, który często występuje w przypadku innych technik wygładzania krawędzi (np. TAA), a dodatkowo DLSS zapewnia również wymierny wzrost wydajności względem innych rozwiązań.

Źródło: NVIDIA

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.