Wiedźmin 4 powstanie? Twórcy o przyszłości serii, możliwa ogromna zmiana

W maju zagramy w długo oczekiwaną trzecią część przygód Białego Wilka. A co później? Coś się kończy, coś się zaczyna.

Na początek jedno ważne słowo – SPOILER! Więc jeśli nie chcecie za dużo wiedzieć, lepiej pooglądajcie wczorajsze screeny, na których Geralt obściskiwał się z pięknymi kobietami. Resztę zapraszamy do drugiego akapitu.

Główny scenarzysta Dzikiego Gonu – Jakub Szamałek – wypowiedział w ostatniej rozmowie z serwisem IGN kilka ciekawych słów. Wynika z nich, że CD Projekt RED wcale nie myśli o porzuceniu wiedźmińskiej serii, lecz czy w kolejnej grze osadzonej w tym uniwersum zobaczymy Geralta? To już otwarta kwestia.

Myślę, że dobre historie muszą mieć zakończenie. Nie można przedłużać ich w nieskończoność, a czuliśmy, że Geralt miał tak niesamowitą przygodę, a jego saga jest tak długa i skomplikowana, że to może być dobry punkt, aby myśleć o finale tej historii – tłumaczy Szamałek.

Nawet jeśli Geralt osiągnął kres swojej podróży, nie oznacza to, że saga się skończy. – Uniwersum Wiedźmina jest ogromne, z mnóstwem miejsc i postaci NPC, które nie zostały przedstawione. Tak, możemy powrócić do niego w pewnym momencie… ale myślę, że to odpowiedni czas, aby cieszyć się emeryturą Geralta i spróbować czegoś nowego – mówi Jakub Szamałek.

Możliwe więc, że Wiedźmin 4 (jeśli kolejna gra rzeczywiście otrzyma taki tytuł), przywita nas całkowicie innym bohaterem, w którego się wcielimy. Już w Dzikim Gonie pokierujemy w niektórych momentach piękną Ciri. Czyżby ona właśnie miała zagrać pierwsze skrzypce w kolejnej grze? Co Wy na to?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 (KOMENTARZE) “Wiedźmin 4 powstanie? Twórcy o przyszłości serii, możliwa ogromna zmiana

 • 22 marca 2016 at 02:25
  Permalink

  Ciri to najfajniejsza i najładniejsza bohaterka z całej sagi o Wiedźminie, ale w coś takiego nie wierzę. To jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Aczkolwiek chciałbym, żeby pokazali całe życie Ciri, czyli od jej urodzenia do dorosłości, gdyż tego w grze nie było.

  Reply
 • 6 marca 2016 at 02:38
  Permalink

  Ja to nawet nie chce słyszeć o sterowaniu Ciri bo jej historia mnie nie obchodzi

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

267 Shares
Share267
+1
Tweet