Wiedźmin 3: Dziki Gon zgarnia aż 14 nagród NAVGTR!

Polska gra zdobywa najwięcej nagród, zostawiając konkurencję daleko w tyle.

CD Projekt RED chyba zacznie się niedługo gubić w podliczaniu wszystkich wyróżnień oraz nagród, jakie zbiera Wiedźmin 3: Dziki Gon. Do wcześniej zdobytych polskie studio może dołożyć kolejne, tym razem zgarnięte podczas piętnastej edycji NAVGTR Awards (National Academy of Video Game Trade Reviewers).

Wiedźmin 3 zdobył tytuł gry roku oraz wiele innych. W sumie wyszło 14 zwycięstw w różnych kategoriach. Tym samym Geralt niemal pobił rekord sprzed dwóch lat, kiedy to The Last of Us wygrało 15 razy.

Na drugim miejscu – patrząc na liczbę statuetek – uplasowało się Tales from the Borderlands oraz Rise of the Tomb Raider (po 4 nagrody). Do wielkich wygranych można zaliczyć również Star Wars BattlefrontSplatoon czy Life is Strange. Każda z tych gier okazała się bezkonkurencyjna w trzech kategoriach.

Poniżej zamieszczamy listę wszystkich 56 kategorii wraz z wygranymi. Gratulacje dla CD Projekt RED!

GAME OF THE YEAR

  • Batman: Arkham Knight
  • Bloodborne
  • Fallout 4
  • Splatoon
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

ANIMATION, ARTISTIC

  • Assassin’s Creed Syndicate
  • Fallout 4
  • King’s Quest Chapter I: A Knight To Remember
  • Kirby and the Rainbow Curse
  • Rise of the Tomb Raider – WINNER

ANIMATION, TECHNICAL

  • Call of Duty: Black Ops III
  • Dying Light
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • The Order: 1886
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

ART DIRECTION, PERIOD INFLUENCE

  • Assassin’s Creed Syndicate
  • Fallout 4
  • The Order: 1886
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

ART DIRECTION, FANTASY

  • Bloodborne
  • Ori and the Blind Forest
  • Rocket League
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER
  • Yoshi’s Woolly World

ART DIRECTION, CONTEMPORARY

  • Batman: Arkham Knight
  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Fallout 4
  • Life is Strange
  • Rise of the Tomb Raider – WINNER

CAMERA DIRECTION IN A GAME ENGINE

  • Batman: Arkham Knight
  • Fallout 4
  • Mortal Kombat X
  • The Order: 1886
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

CHARACTER DESIGN

  • Assassin’s Creed Syndicate
  • Batman: Arkham Knight
  • Evolve
  • Fallout 4
  • Life is Strange – WINNER

CONTROL DESIGN, 2D OR LIMITED 3D

  • Axiom Verge
  • Super Mario Maker – WINNER

CONTROL DESIGN, 3D

  • Brothers: A Tale of Two Sons
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • The Legend of Zelda: Majora’s Mask
  • Splatoon – WINNER
  • The Witcher 3: Wild Hunt

CONTROL PRECISION

  • Batman: Arkham Knight
  • Call of Duty: Black Ops III
  • Halo 5: Guardian
  • Ori and the Blin Forest
  • Rocket League – WINNER

COSTUME DESIGN

  • Assassin’s Creed Syndicate
  • Fallout 4
  • Final Fantasy Type-0 HD
  • The Order: 1886
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

DIRECTION IN A GAME CINEMA

  • Fallout 4
  • Life is Strange
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • The Order: 1886
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

GAME DESIGN, NEW IP

  • Bloodborne
  • Life is Strange
  • Pillars of Eternity
  • Splatoon – WINNER
  • Undertale

GAME DESIGN, FRANCHISE

  • Assassin’s Creed Syndicate
  • Call of Duty: Black Ops III
  • Fallout 4
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

GAME ENGINEERING

  • Bloodborne
  • Fallout 4
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Super Mario Maker
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

GRAPHICS, TECHNICAL

  • Fallout 4
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Rise of the Tomb Raider
  • Star Wars Battlefront – WINNER
  • The Witcher 3: Wild Hunt

INNOVATION IN GAME TECHNOLOGY

  • Call of Duty: Black Ops III
  • Grow Home
  • Guitar Hero Live
  • Valve Steam Controller – WINNER

LIGHTING/TEXTURING

  • Assassin’s Creed Syndicate
  • Batman: Arkham Knight
  • Dying Light
  • Rise of the Tomb Raider – WINNER
  • Star Wars Battlefront

ORIGINAL LIGHT MIX SCORE, NEW IP

  • Axiom Verge
  • Crypt of the Necrodancer
  • Galak-Z: The Dimensional
  • Life is Strange – WINNER
  • Undertale

ORIGINAL LIGHT MIX SCORE, FRANCHISE

  • Hotline Miami 2: Wrong Number
  • King’s Quest Chapter I: A Knight To Remember
  • The Legend of Zelda: Majora’s Mask
  • Tales from the Borderlands – WINNER
  • Tales of Zestiria

ORIGINAL DRAMATIC SCORE, NEW IP

  • Bloodborne – WINNER
  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Grey Goo
  • The Order: 1886
  • Pillars of Eternity

ORIGINAL DRAMATIC SCORE, FRANCHISE

  • Call of Duty: Black Ops III
  • Halo 5: Guardians
  • Killer Instinct Season 2
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

PERFORMANCE IN A COMEDY, LEAD

  • Minecraft: Story Mode – Catherine Taber as “Jesse”
  • Oddworld: New ‘n’ Tasty! – Lorne Lanning as “Abe”
  • Tales from the Borderlands – Troy Baker as “Rhys” – WINNER

PERFORMANCE IN A COMEDY, SUPPORTING

  • Minecraft: Story Mode – Martha Plimpton as “Olivia”
  • Tales from the Borderlands – Erin Yvette as “Sasha” – WINNER
  • Xenoblade Chronicles X – Chris Cason as “Tatsu”

PERFORMANCE IN A DRAMA, LEAD

  • Fallout 4 – Brian T. Delaney as “Male Player Character”
  • Her Story – Viva Seifert as “Wife”
  • The Order: 1886 – Steve West as “Grayson / Sir Galahad”
  • Rise Of The Tomb Raider – Camilla Luddington as “Lara Croft”
  • The Witcher 3: Wild Hunt – Doug Cockle as “Geralt” – WINNER

PERFORMANCE IN A DRAMA, SUPPORTING

  • Batman: Arkham Knight – John Noble as “Scarecrow”
  • Batman: Arkham Knight – Mark Hamill as “Joker” – WINNER
  • Fallout 4 – Stephen Russell as “Codsworth/Nick Valentine”
  • Until Dawn – Brett Dalton as “Mike”
  • The Witcher 3: Wild Hunt – William Roberts as “Uncle Vesemir”

SONG, ORIGINAL OR ADAPTED

  • Devil’s Third – “Bleed Out”
  • Everybody’s Gone to the Rapture – “The Mourning Tree”
  • Fallout 4 – “Good Neighbor”
  • Life is Strange – “To All of You” – WINNER
  • Rare Replay – “Opening Number”

SONG COLLECTION

  • Fallout 4
  • Life is Strange
  • Rock Band 4 – WINNER

SOUND EDITING IN A GAME CINEMA

  • Assassin’s Creed Syndicate
  • Bloodborne
  • Fallout 4
  • The Order: 1886
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

SOUND EFFECTS

  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Fallout 4
  • The Order: 1886
  • Rise of the Tomb Raider
  • Star Wars Battlefront – WINNER

USE OF SOUND, NEW IP

  • Crypt of the Necrodancer – WINNER
  • Everybody’s Gone to the Rapture
  • Evolve
  • The Order: 1886
  • Until Dawn

USE OF SOUND, FRANCHISE

  • Fallout 4
  • King’s Quest Chapter I: A Knight To Remember
  • Rise of the Tomb Raider
  • Star Wars Battlefront – WINNER
  • Super Mario Maker

WRITING IN A COMEDY

  • Minecraft: Story Mode
  • Tales from the Borderlands – WINNER

WRITING IN A DRAMA

  • Call of Duty: Black Ops III
  • Fallout 4
  • Her Story
  • Life is Strange
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER

GAME, CLASSIC REVIVAL

  • Grim Fandango Remastered
  • The Legend of Zelda: Majora’s Mask – WINNER
  • Rare Replay

GAME, MUSIC OR PERFORMANCE-BASED

  • Crypt of the Necrodancer – WINNER
  • Guitar Hero Live
  • Rock Band 4

GAME, ORIGINAL ACTION

  • Bloodborne – WINNER
  • Lovers in a Dangerous Spacetime

GAME, ORIGINAL ADVENTURE

  • Life is Strange
  • Ori and the Blind Forest – WINNER

GAME, ORIGINAL FAMILY

  • Donut County
  • Splatoon – WINNER

GAME, ORIGINAL FIGHTING

  • no nominations

GAME, ORIGINAL RACING

  • Fast Racing Neo
  • Project CARS – WINNER

GAME, ORIGINAL ROLE PLAYING

  • Pillars of Eternity
  • Undertale – WINNER

GAME, ORIGINAL SPORTS

  • iDARB
  • Rocket League – WINNER

GAME, FRANCHISE ACTION

  • Batman: Arkham Knight
  • Call of Duty: Black Ops III
  • Just Cause 3
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – WINNER
  • Transformers: Devastation

GAME, FRANCHISE ADVENTURE

  • Rise of the Tomb Raider – WINNER
  • Tales from the Borderlands

GAME, FRANCHISE FAMILY

  • Lego Dimensions
  • Super Mario Maker – WINNER
  • Yoshi’s Woolly World

GAME, FRANCHISE FIGHTING

  • Killer Instinct Season 2
  • Mortal Kombat X – WINNER

GAME, FRANCHISE RACING

  • F1 2015
  • Forza Motorsport 6 – WINNER
  • Need for Speed

GAME, FRANCHISE ROLE PLAYING

  • Fallout 4
  • The Witcher 3: Wild Hunt – WINNER
  • Xenoblade Chronicles X

GAME, FRANCHISE SPORTS

  • MLB 15: The Show
  • NBA 2K16 – WINNER
  • PES 2016

GAME, ESPORTS

  • Call of Duty: Advanced Warfare
  • Heroes of the Storm
  • Killer Instinct Season 2
  • Mortal Kombat X
  • Super Smash Bros. for Wii U – WINNER

GAME, PUZZLE

  • Her Story – WINNER
  • Lines the Game

GAME, SIMULATION

  • Fallout Shelter
  • Kerbal Space Program – WINNER
  • Prison Architect

GAME, SPECIAL CLASS

  • The Talos Principle: Road to Gehenna – WINNER
  • You Must Build a Boat

GAME, STRATEGY

  • Invisible, Inc.
  • Keep Talking and Nobody Explodes – WINNER
  • Starcraft II: Legacy of the Void

HONORARY AWARD

  • Toru Iwatani, creator of Pac-Man
  • Mark DeLoura, for developing programs for children to explore coding
Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

78 Shares
Share78
+1
Tweet