The Last of Us inspiracją dla nowego God of War

Twórcy przyznają się do podpatrywania Naughty Dog.

Pokazanie przez Santa Monica Studio nowego God of War w trakcie tegorocznej imprezy E3, było sporym zaskoczeniem. Od razu można było zauważyć, że twórcy postawili na nową konwencję w porównaniu do poprzednich odsłon. Co więcej, okazuje się, że inspiracją dla nich było Naughty Dog, a dokładnie gra The Last of Us.

The Last of Us to niesamowita gra, a Naughty Dog to bardzo utalentowane studio – komentuje Cory Barlog, game director w Santa Monica Studio.

Dla mnie natomiast dużo większy jest tutaj wpływ podobny do przejścia z Resident Evil 3 do Resident Evil 4. Publiczność jest moim zdaniem gotowa na bardziej dojrzałe historie, gdzie można pokopać głębiej i nie dawać jej odpowiedzi na wszystkie pytania – twierdzi Barlog.

Wiele osób zauważyło, że The Last of Us miało jednak wpływ na Barloga i od razu widać, że produkcja od Naughty Dog jest jedną z jego ulubionych, która też przyczyniła się do ostatecznego kształtu projektu nowego God of War.

The Last of Us miało w tym rolę – przyznaje Barlog. – Wydaje się, że wchodzimy w czas, w którym gracze potrzebują tego rodzaju treści – komentuje na koniec.

Nowe God of War ma się pojawić wyłącznie na PlayStation 4 w przyszłym roku.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

38 Shares
Share38
+1
Tweet