Street Fighter V – Story Mode nie był potrzebny?

Capcom prezentuje najnowsze wyniki sprzedaży gry Street Fighter V. Jest zaskoczenie.

Właśnie poznaliśmy najnowszy raport finansowy Capcomu, w którym znalazła się wzmianka o Street Fighter V. Zacznijmy jednak od poprzedniego raportu za trzy miesiące od stycznia do marca 2016. Otóż było w nim napisane, że Capcom sprzedało 1,4 mln sztuk Street Fightera V na całym świecie (premiera była w lutym). Natomiast najnowszy raport, pokazujący dane od kwietnia do czerwca, przedstawia taką samą liczbę sprzedanych kopii – 1,4 mln. To oznacza, że we wspomnianym okresie wydawca sprzedał mniej niż 100 tys. egzemplarzy wymienionej gry. Kiepsko.

Oba raporty pokazują jedną interesującą rzecz. Otóż gra na początku była pozbawiona Story Mode, który wylądował dopiero w czerwcu. Jak widać, gracze wcale na niego nie czekali, mimo wielu negatywnych komentarzy w internecie oraz recenzji, w których autorzy wytykali Capcomowi błąd. Ukazanie się Story Mode wcale nie zwiększyło zainteresowania grą. Sprzedaż była najwyższa w momencie premiery i krótko po niej, a później stopniowo spadała – tak jak to zwykle bywa w branży.

To pokazuje, że w takich grach jak Street Fighter V, gracze liczą przede wszystkim na dobrą mechanikę rozgrywki, a nie na tryby pokazujące historię zawodników. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Street Fighter V – nowi zawodnicy

Street Fighter V zostało zasilone przez kolejnego zawodnika – powitajcie Juri i jej niebezpiecznie szybkie ciosy oraz ataki z zaskoczenia. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak walczyć tą postacią i poznać jej ruchy, zapraszamy do poniższego filmiku, w którym Matt Edwards z Capcom wszystko pięknie wyjaśnia.

Producent zaznacza również, że w tym roku grono postaci w Street Fighter V powiększy się z 16 do 22, co oznacza sześciu dodatkowych fighterów. Którym najbardziej lubicie walczyć i jak spodobała się Wam Juri? Czekamy na komentarze!

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 (KOMENTARZ) w “Street Fighter V – Story Mode nie był potrzebny?

 • 30 lipca 2016 at 10:31
  Permalink

  Dlaczego miałbym zainteresować się SFV? Gra została tak pochlastana że głowa boli, a wydawanie trybu story w formie patcha tylko bardziej mnie rozjuszyło.
  Crapcom niech lepiej kończy gry i tworzy je pełnowartościowymi, ich model biznesowy mam głęboko w tyłku i dopóki nie będzie wersji ze wszystkim na jednej płycie mogą mnie pocałować.
  SV5 Na premierze był jak pełnopłatna gra F2P, syf za250zł.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

4 Shares
Share4
+1
Tweet