Rockstar zapomnina o ważnym szczególe w GTA V na PS4 i Xboksa One

A może to zwykły błąd, który zostanie naprawiony w aktualizacji?

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że Rockstar ma obsesję na punkcie detali w odświeżonym GTA V. Teraz okazuje się, że na tym idealnym obrazie pojawiła się rysa. W czym rzecz?

Przed premierą Grand Theft Auto V na konsolach nowej generacji oficjalny blog PlayStation wypuścił zwiastun, porównujący poprawioną wersję gry na PS4 z zeszłoroczną edycją na PS3.

Filmik, który przypominamy na końcu newsa, rozpoczynał się kadrem na drzewa, które na nowej generacji dosłownie ożywały na naszych oczach. Pięknie to wyglądało. Las zaczynał po prostu żyć…

A jak jest naprawdę? Sprawdził to jeden z użytkowników YouTube, skrywający się za nickiem Bon Jovy. Okazało się, że gdzie nie szukał, drzewa stały martwe niczym skała. Zero ruchu. Przekonajcie się sami oglądając jego materiał.

Brak animacji drzew potwierdził również w swoim teście zespół Digital Foundry. – W wersji GTA V na last-geny drzewa kołysały się na wietrze, podczas gdy w nowej wersji są one zupełnie statyczne.

To jednak nie koniec brakujących efektów. Digital Foundry podkreśla, że w GTA V na konsolach nowej generacji występuje też problem z renderowaniem oceanu. W poprawionej wersji gry widzimy więcej fal, lecz zabrakło warstwy pianki.

Pytanie, czy Rockstar ma świadomość owych problemów. Jeśli tak, to czy wystarczy zwykły patch, by wszystko naprawić? A może Wam to w ogóle nie przeszkadza?

Zwiastun GTA V pokazujący ruchome drzewa

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 (KOMENTARZE) “Rockstar zapomnina o ważnym szczególe w GTA V na PS4 i Xboksa One

 • 1 grudnia 2014 at 16:40
  Permalink

  Mam GTA 5 na ps3 a ostatnio grałem u kumpla nowym x-box i nawet nie zauważalnym tego ze drzewa się ruszają czy nie…Po prostu w normalnym użytkowaniu gry (robienie rozp####) nie ma czasu na takie pierdoły..
  pozdrawiam

  Reply
 • 1 grudnia 2014 at 16:39
  Permalink

  To zwykły propagandowy materiał sony. Pewnie te ruszające się drzewa to nie wersja na PS4 a PC 😀

  Reply
 • 1 grudnia 2014 at 15:45
  Permalink

  Jeśli chcesz sobie pooglądać ruszające drzewa pograj w symulator tartaku a nie GTA

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

4 Shares
Share4
+1
Tweet