Project Morpheus: zestaw wirtualnej rzeczywistości od Sony!

SalesTube Xbox One S – Rectangle w treści

Nowa jakość grania czy ślepa uliczka?

Gogle mają przyczynić do zwiększenie immersji u graczy, poprzez potęgowanie wrażenia przeniesienia nas do wirtualnego świata. Zestaw zakłada się na głowę, a wbudowane w urządzenie czujniki pozwolą na dokładne sprecyzowanie ruchów jakie będziemy wykonywać. Istnieć ma możliwość poruszania głową aż o 360 stopni, co stworzy możliwość bezproblemowego rozglądania się w grach.

Project Morpheus będzie kompatybilny z PlayStation Camera oraz DualShockiem 4, istnieje jednak możliwość by posługiwać się także kontrolerem PlayStation Movie. Rozwiązanie to służy temu by jeszcze bardziej zaangażować się w akcję. Prototyp urządzenia oferuje: rozdzielczość 960xRGBx1080 na jedno oko, rozmiar panelu wynoszący 5 cali i przestrzenny dźwięk.

Na chwilę obecną ciężko wyrokować czy sprzęt dedykowany konsoli PlayStation 4 będzie kamienieniem milowym elektronicznej rozgrywki, czy co najwyżej gadżetem, o którym większość hardkorowych graczy szybko zapomni. W trakcie trwania Game Developers Conference 2014 (19-21 marca) będzie można przetestować Project Morpheus m.in. grając w Thiefa. Do tematu więc na pewno powrócimy.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

0 Shares
Share
+1
Tweet