Pokemon X/Y sprzedają się wyśmienicie

Kieszonkowe potwory są nadal na topie!

Rozeszło się już bowiem ponad 12 milionów egzemplarzy gier wydanych przez Nintendo. Chociaż wynik bezapelacyjnie jest imponujący, to i tak stanowi zaledwie 50% wyniku sprzedażowego tytułu Pokemon Red/Blue, produkcję poświęconą sympatycznym stworkom w wersji na konsolkę Game Boy nabyło bowiem aż 24 milionów graczy.

Jeśli natomiast chcielibyśmy podliczyć łączną ilość nabytych egzemplarzy gier traktujących o Pokemonach, to możemy mówić o onieśmielającym wyniku wynoszącym 245 milionów. Chociaż milusińskie stworzenia, których twórcą jest Satoshi Tajiri nie budzą dziś już tak dużej ekscytacji jak 10 lat temu, to nadal przyciągają nowych fanów.

Pokemon X/Y (dwie produkcje subtelnie różniące się między sobą) to pozycje bazujące na wypróbowanym od lat schemacie. Wcielamy się w nich w trenera, którego celem jest łapanie kolejnych gatunków wojowniczych istot. Gra opiera się na dwóch zasadniczych elementach: eksploracji świata i rozmowach z zamieszkującymi go ludźmi oraz na prowadzeniu walk rozgrywanych w systemie turowym.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 (KOMENTARZ) w “Pokemon X/Y sprzedają się wyśmienicie

  • 7 kwietnia 2014 at 21:05
    Permalink

    Mam 3ds-a, ale pokemony to chyba ostatnia gra, po którą bym sięgnął. Wzdryga mnie na myśl o pikaczu czy jak mu tam 😛

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

1 Shares
Share1
+1
Tweet