Pierwsze recenzje Sacred 3 nie wróżą nic dobrego. Lepiej zostać przy Diablo?

SalesTube Xbox One S – Rectangle w treści

Według oceniających to najsłabsza część z cyklu. Zobaczcie, dlaczego.

Europejska premiera Sacred 3 nastąpiła właśnie dzisiaj. Fani action-RPG zastanawiają się zapewne, czy warto wydać na nowy tytuł od Deep Silver ponad 100 zł (w przypadku edycji na konsole blisko 200 zł), czy lepiej bawić się nadal w Diablo III.

Odpowiedź na to pytanie przynoszą pierwsze recenzje Sacred 3, które właśnie wylądowały w sieci. Frustracja – to najczęstsze słowo, które pada w ocenie serwisu GamesRadar. Frustrująca jest powtarzalność aren, głosy postaci czy wyważenie poziomu trudności przy rozgrywce jednoosobowej. – Niezadowoleni fani serii powinni sięgać po widły – podsumowuje GamesRadar, wystawiając Sacred 3 ocenę 2/5.

Wspomniany portal docenił jednak produkcję za dobrą oprawę graficzną i przyznał, że tryb kooperacji spisuje się na medal. Tak samo twierdzi dziennikarz z WeGotThisCovered, ale… przyznając nowej części Sacred 3,5/5 zaznaczył: Jak byśmy nie byli zadowoleni z prezentacji tego tytułu, ta gra nie daje żadnej frajdy z zabawy.

Podobnie niskie oceny Sacred 3 zgarnęła od serwisów Escapist Magazine oraz The SixAxis. Recenzenci nie mogą zrozumieć, dlaczego twórcy odeszli od tradycyjnej formuły serii. Zamiast rozległego świata, dostaliśmy liniowe i ograniczone etapy.

Recenzje Sacred 3 – tak oceniły grę cztery portale:

 • GamesRadar – 2/5
 • Escapist Magazine – 3/5
 • WeGotThisCovered – 3,5/5
 • The SixAxis – 5/10

W Sacred 3 mogą zagrać posiadacze PC oraz konsol minionej generacji: PlayStation 3 i Xbox 360. Wymagania sprzętowe dla pecetowców publikowaliśmy tutaj.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “Pierwsze recenzje Sacred 3 nie wróżą nic dobrego. Lepiej zostać przy Diablo?

 • 2 sierpnia 2014 at 09:46
  Permalink

  Meh. Ludzie widzieli gameplaye. Trailery. Czytali zapowiedzi. Jeżeli już wtedy nie wiedzili, że Sacred 3 będzie miał niewiele wspólnego z diablowatym H&S, to jest to wyłącznie ich problem.

  Moim zdaniem S3 to dobra gra do wyluzowania. Ot, taka konsolowa siekanka. Bliżej temu do Władcy Pierścieni: Wojny na północy, niż do Diablo, czy Sacreda 2

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

0 Shares
Share
+1
Tweet