Phil Spencer nie zamierza gonić PS4

Szef działu odpowiedzialnego za konsole Microsoftu przyznał, iż nie jest pewny, czy Xbox One jest w stanie dogonić PlayStation 4. Nie to jest jednak priorytetem.

Podczas imprezy GeekWire Summit 2015 Phil Spencer został zalany pytaniami dotyczącymi planów na przyszłość Xboksa One. Zapytany o stosunek wobec konkurencyjnej konsoli od Sony, odpowiedział:

Nie wiem. Sony ma dobry produkt i sporą przewagę nad nami. Mi podoba się to, co mamy do zaoferowania i nasze gry.

Spencer przyznał, że w przypadku obecnej generacji konsol PlayStation 4 wyprzedziło Xboksa One, ale zaznaczył też, że jego zespół skupi jednak się na odbudowaniu zaufania użytkowników Xboksa, a nie na dogonieniu konkurencji. Szef działu Xbox ubolewa nad tym, że przy okazji premiery ich konsoli nie mieli zbyt dobrego kontaktu z konsumentami, co zaowocowało wieloma negatywnymi opiniami w sieci. O prawdziwości jego słów świadczy zresztą ostatnich parę miesięcy – na ostatnim E3 zapowiedziano chociażby wsteczną kompatybilność, a wprowadzona usługa Games With Gold okazała się być strzałem w dziesiątkę.

Jak myślicie, czy Xbox One ma jeszcze szansę na prześcignięcie PlayStation 4? Czy może Microsoft będzie mógł powalczyć o miejsce na tronie dopiero za parę lat, gdy na rynek (prawdopodobnie) wskoczy nowa generacja konsol?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

33 Shares
Share33
+1
Tweet