Ubisoft przedstawia nowość, na którą będą polować gracze The Division

Ubisoft przedstawia nowość, na którą będą polować gracze The Division
Newsy PC PS4 XOne

Jedna z wielkich nowości nadchodzącego patcha 1.7 do The Division.

Patch 1.7 do The Division przestaje być wielką niewiadomą, a deweloper ujawnia kolejną ciekawą rzecz, jaką ze sobą przyniesie – sprzęt tajny.

Jak czytamy na forum dewelopera, zespół pracował nad wprowadzeniem nowego sprzętu do gry The Division z myślą o konkretnych założeniach. Po pierwsze – stworzyć większą różnorodność; po drugie – zwiększyć zróżnicowanie wariantów postaci; po trzecie – zapewnić więcej rzadkich przedmiotów w puli łupów i po czwarte – dać graczom coś, czego mogliby poszukiwać.

Poniżej znajdziecie informację od Ubisoftu, która wyjaśnia tajniki omawianej nowości:

Patch 1.7 do The Division – sprzęt tajny

Co może być odpowiedzią? Sprzęt tajny.
Został on zaprojektowany od zera jako coś, na co mogą polować gracze w zaawansowanych fazach gry, mający maksymalną klasę wyposażenia, ale nie wpływający negatywnie na już posiadany sprzęt. Cały sprzęt tajny ma klasę wyposażenia 256, niezależnie od poziomu świata. Więcej na ten temat poniżej.
Chcieliśmy spełnić wszystkie wymogi wspomniane powyżej, a jednocześnie zachować walory dotychczasowych kompletów sprzętu. Sprzęt tajny oferuje możliwość poprawy statystyk swojego zestawu wyposażenia w sposób płynny. Klasa wyposażenia 256 to sztywny pułap w zakresie poziomu głównych statystyk – ale nie dla sprzętu tajnego.

Zakresy statystyk
Wyposażenie tego typu ZAWSZE pojawia się z wyższymi parametrami niż równoważny sprzęt standardowy. W chwili obecnej sprzęt na maksymalnym poziomie pojawia się ze statystykami głównymi w zakresie 1114-1272. Sprzęt tajny będzie miał główne statystyki w wyższym zakresie, 1273-1328, co oznacza, że nawet element sprzętu tajnego z dolnej części tego zakresu z całą pewnością wzmocni posiadany zestaw wyposażenia. Ten zwiększony zakres oznacza w praktyce 35% wzrost w stosunku do zakresów głównych statystyk dostępnych w grze. We wszelkich trybach znormalizowanych, takich jak Ostatni Bastion, sprzęt tajny działa jak standardowy zestaw 256, tak aby rozszerzony zakres nie powodował utraty balansu w konfrontacji ze standardowym sprzętem 256. Jednak premie 5- i 6-elementowe sprzętu tajnego – jeżeli zostaną odblokowane – działają nawet w trybach znormalizowanych, przez co zestaw zyskuje unikalny atut.

Premie związane ze sprzętem tajnym
Wraz z nowymi opcjami sprzętu w wersji 1.7 wprowadzamy również poszerzony wachlarz premii. Po pierwsze, trzeba pamiętać, że sprzęt tajny i standardowy można łączyć w obrębie zestawu, aby osiągnąć zwyczajowe premie 2-, 3- i 4-elementowe dla danego zestawu wyposażenia. Wprowadzanie kolejnych elementów sprzętu tajnego, z wyższymi statystykami, to świetna metoda, aby stopniowo zwiększać siłę swojego kompletu sprzętu. Po zebraniu pełnych 4 elementów sprzętu tajnego wyższe statystyki powodują, iż powstaje praktycznie nowa, silniejsza wersja zestawu sprzętu.

Kiedy gracz zbierze 5 lub 6 elementów sprzętu tajnego w jednym komplecie wyposażenia, sytuacja zaczyna się zmieniać bardzo szybko. Pięć elementów sprzętu tajnego z tego samego zestawu powoduje dodatkowe zwiększenie premii 2- i 3-elementowych, ze szczególnym uwzględnieniem premii indywidualnych. Nie wszystkie premie 2- i 3-elementowe istniejącego sprzętu mogą być zwiększane dokładnie w taki sam sposób, gdyż spowodowałoby to niespójność w obrębie sprzętu i zrównoważenia, ale dalsze informacje na ten temat podamy w przyszłości.

Zestaw 6-elementowy
Sprzęt tajny wprowadza coś, o co prosiło wielu członków społeczności – premię za całkowicie dopasowany zestaw 6-elementowy! Taka premia ma na celu zmotywowanie graczy, aby w pełni zainwestowali w ulubiony zestaw sprzętu. Wprowadzana premia jest zgodna z charakterem danego zestawu. Przykładowo, jeżeli budujesz zestaw Napastnika, premia 6-elementowa Napastnika będzie stanowić naturalną ewolucję dotychczasowego charakteru tego zestawu.

Rekalibracja sprzętu tajnego
Zespół zamierza zagwarantować, że sprzęt tajny będzie stanowił ważne znalezisko dla każdego gracza, niezależnie od wariantu postaci i zestawu sprzętu. Aby podnieść wartość i wszechstronność każdego znalezionego elementu tajnego, zdecydowaliśmy, że dwie statystyki każdego elementu sprzętu tajnego będą mogły zostać na nowo ustalone na stanowisku rekalibracji! Oznacza to, że sprzęt tajny nie tylko dysponuje wyższymi zakresami głównych statystyk, ale również, że gracze mogą na nowo ustalić jedną statystykę główną ORAZ jedną statystykę główną lub drugorzędną dla każdego elementu sprzętu tajnego, aby zmaksymalizować swój zestaw sprzętu do poziomu wcześniej nieosiągalnego.

Jak zdobyć sprzęt tajny
Sprzęt tajny jest wprowadzany jako część zdarzeń globalnych. Wybrany sprzęt tajny będzie debiutował w takim zdarzeniu oraz będzie stanowił nagrodę możliwą do uzyskania w trakcie zdarzenia. W czasie trwania zdarzenia globalnego gracze mogą skorzystać ze zdobytych żetonów w celu zakupu zasobników zdarzenia globalnego. Ceny takich zasobników w żetonach są różne, ale szansa na wylosowanie sprzętu tajnego rośnie, im droższy jest zasobnik. Jeżeli gracz zdecyduje się wziąć udział w zdarzeniu globalnym na poziomie świata niższym niż maksymalny (poziom 5), będzie zdobywał żetony w nieco wolniejszym tempie. Dzieje się tak ze względu, iż cały sprzęt tajny jest na poziomie 256. Wolniejsze tempo zarabiania żetonów i wolniejsze tempo kupowania zasobników oznacza również wolniejsze tempo zdobywania sprzętu tajnego na niższych poziomach świata, co służy równoważeniu gry i pozwala zapewnić, że elementy będą wyłącznie na poziomie 256. Dzięki takiej strukturze gracze mogą ryzykować i kupować tańsze zasobniki z mniejszą szansą na sprzęt tajny albo gromadzić żetony i kupować najdroższe zasobniki, aby zmaksymalizować swoje szanse. Przyjęta strategia zależy tylko od was.

Jeżeli zdarzenie globalne zakończy się, a ty nie masz jeszcze pełnego zestawu sprzętu tajnego, który był twoim celem, nie ma problemu. Po zakończeniu zdarzenia zestawy tajne ze zdarzeń są dodawane do wspólnej puli łupów, a szansa ich pojawienia się jest zbliżona do elementów egzotycznych w kontekście praktycznie wszystkiego, co robisz w grze, włącznie z zasobnikami sprawności polowej itd. Otwiera to przed zespołem również nowy sposób motywowania do udziału w różnych aktywnościach w The Division w przyszłości – poprzez tworzenie możliwości zdobycia elementów tajnych w nowy, interesujący sposób.

Pierwsze zestawy sprzętu tajnego
Aby móc rozpocząć próby już od pierwszych chwil działania serwera testowego, do potrzeb testów wprowadzamy sześć zestawów sprzętu tajnego:

  • Tajny zestaw Samotna gwiazda
  • Tajny zestaw Ostateczny środek
  • Tajny zestaw DeadEYE
  • Tajny zestaw Służba wartownicza
  • Tajny zestaw Napastnik
  • Tajny zestaw Odzysk

Zespół w dalszym ciągu dopracowuje szczegóły koncepcji sprzętu tajnego. Zamierzamy poinformować was o wszystkich atrybutach zestawów w pierwszym rzucie informacji o zmianach poddawanych testom. W chwili obecnej chcemy przedstawić wam tylko pierwszy zarys opcji, jakie będą dostępne do testów. Pierwsze sześć zestawów zostaje wprowadzone do celów testowych. W środowisku gry, już po aktualizacji 1.7, wprowadzane będą po trzy zestawy sprzętu tajnego na raz.
Sprzęt tajny otwiera przed agentami The Division unikalną możliwość polowania na całkiem nowy, ekscytujący rodzaj sprzętu, a jednocześnie ochrania istniejące, ciężko wypracowane zestawy wyposażenia dla postaci. Jak zwykle, element ten może jeszcze ulec zmianom w zależności od wyniku testów na naszym Publicznym Serwerze Testowym.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie