[Paris Games Week] DriveClub pojawi się na PlayStation VR!

Podczas targów w Paryżu odbyła się prezentacja nowej wersji wyścigów od Evolution Studios.

Pokaz przeprowadzono za zamkniętymi drzwiami – donosi brytyjski Eurogamer. Nieliczni mogli zobaczyć demo DriveClub VR, które ma powalić graczy, jeśli chodzi o realność doznań. Oczywiście żeby zagrać w tytuł, trzeba będzie wyposażyć się w gogle PlayStation VR.

Wirtualny DriveClub działa w rozdzielczości 1080p oraz płynności 60 klatek na sekundę. Shuhei Yoshida wyjaśnia jednak na Twitterze, że wspomniana sześćdziesiątka zostanie przeskalowana do 120 fps-ów, trafiając do PlayStation VR. Jak tłumaczą specjaliści z Digital Foundry: W efekcie sama gra działa przy 60 klatkach na sekundę, lecz poczucie ruchu oraz płynności wygląda dwa razy lepiej.

DriveClub VR zostanie wykastrowany z kilku funkcji, by wszystko działało na wirtualnych goglach jak należy. Po pierwsze liczba samochodów, które biorą udział w wyścigu, zmniejszy się do ośmiu. Same trasy będą posiadały mniejszą liczbę szczegółów, system pogodowy również zostanie zmodyfikowany. W obecnej wersji tytuł nie posiada również efektu lusterek, choć w końcowym produkcie mamy go zobaczyć.

Co tu dużo gadać – DriveClub VR może być jednym z tytułów, które sprzedadzą wirtualną rzeczywistość od Sony. Czekamy na więcej szczegółów!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

37 Shares
Share37
+1
Tweet