Nintendo NX mocniejsze od PS4? „Lepszy procesor, grafika, więcej pamięci”

SalesTube Xbox One S – Rectangle w treści

Ciekawe, kiedy Nintendo zdecyduje się wreszcie zakończyć te wszystkie spekulacje.

Wrzawa wokół nieujawnionej jeszcze nowej konsoli od big N, zwanej póki co NX, wciąż narasta. W sieci pojawiają się nowe informacje, lecz trzeba traktować je z przymrużeniem oka, ponieważ pochodzą z nieoficjalnych źródeł.

Ostatnie dni rozgrzewają wieści z forum NeoGAF oraz Reddit, według których Nintendo NX ma być potężniejsze od PlayStation 4. Ponoć sprzęt przewyższy konsolę od Sony pod względem ilości pamięci RAM, a także mocy układów CPU oraz GPU. Platforma Nintendo ma posiadać pamięć DDR4, w tym od 6 do 8 GB zajmie się jedynie obsługą gier. Konsola będzie przygotowana na architekturze x86, czyli tej samej, co obecne PS4 i Xbox One.

Pojawiły się również nieoficjalne doniesienia na temat samych gier na NX, a właściwie portów, które konsola otrzyma z obecnego Wii U. Oprócz wspominanych już wcześniej The Legend of Zelda (nazwa robocza) oraz ostatniego Super Smash Bros., na nadchodzącej konsoli mogą zadebiutować SplatoonSuper Mario Maker.

Ciekawe, ile z tego prawdy. Liczymy, że Nintendo przedstawi szczegóły nowej konsoli najpóźniej podczas tegorocznych targów E3. Czekamy zatem na czerwiec!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

49 Shares
Share49
+1
Tweet