Netflix już w Polsce. Czas na zmiany w polskiej telewizji?

Właśnie najpopularniejszy serwis VOD na świecie wystartował w naszym kraju.

Założyciel Netflixa czyli Reed Hastings potwierdził, że serwis startuje w 130 kolejnych krajach, w tym w Polsce. Wiadomość ta została ogłoszona podczas targów CES 2016. To świetna wiadomość dla wielbicieli seriali i filmów spod znaku Netflixa (House of Cards, Bloodline, Sense8 oraz wiele innych).

Do tej pory nie można było legalnie korzystać z Netflixa w naszym kraju. Logowanie do usługi było możliwe tylko w krajach, w których był dostępny serwis, jak na przykład USA. Użytkownicy radzili sobie z tym jednak zmieniając proxy. Ponadto start usługi w Polsce nie tylko da możliwość założenia oficjalnego konta i normalnego dostępu do strumieniowania filmów i seriali. Teraz materiały wideo będą jeszcze częściej uzupełniane o język polski napisów czy polskiego lektora. Do tej pory w niewielu produkcjach można było znaleźć tylko polskie napisy.

Netflix oferowany jest w trzech abonamentach:

 • 7,99 euro miesięcznie (strumieniowanie na maksymalnie 1 urządzeniu)
 • 9,99 euro miesięcznie (strumieniowanie na maksymalnie 2 urządzeniach w tym samym czasie), plus jakość HD.
 • 11,99 euro miesięcznie (strumieniowanie na maksymalnie 4 urządzeniach w tym samym czasie), plus jakość HD i Ultra HD

Warto podkreślić, że Netflix jest dostępny na konsolach w postaci aplikacji, więc jeśli założycie konto, będziecie mogli spokojnie korzystać z usługi za pomocą PlayStation 4 czy Xboksa One, a nie tylko PC czy aplikacji w telewizorze. W ramach startu w Polsce, pierwszy miesiąc korzystania z Netflixa jest darmowy.

Jak sądzicie, usługa ta przyjmie się w Polsce, czy jednak seriale Netflixa przegrają z M jak Miłość, Światem według Kiepskich czy Na Wspólnej?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 (KOMENTARZE) “Netflix już w Polsce. Czas na zmiany w polskiej telewizji?

 • 7 stycznia 2016 at 13:35
  Permalink

  O panie, nikt nie pokona polsatowskich hiciorów pokroju Trudnych Spraw…

  Reply
 • 7 stycznia 2016 at 10:24
  Permalink

  takie serwisy i ceny w euro powodują uśmiech na mojej twarzy 🙂 nie ma to żadnych szans na powodzenie w Polsce i krajach Europy środkowej ze względu na cenę. wartość abonamentu powinna zostać taka sama ale podana w złotówkach. gdybym mógł kupić usługę za 9,99 zł/msc na dwa urządzenia to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał. a w cenie 40 zł za miech można kupić satelitę z 120 kanałami… plusem może być jedynie brak reklam w netflix (bo chyba nie ma reklam?!), tylko że bez reklam można obejrzeć na „innych” serwisach…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

35 Shares
Share35
+1
Tweet