Kiedy pojawią się konsole dziewiątej generacji? AMD odpowiada

SalesTube Xbox One S – Rectangle w treści

Na temat powstania konsol kolejnej generacji wypowiedział się pracujący w AMD jako CTO Devinder Kumar.

Jak wiadomo, firma AMD dostarcza swoje podzespoły do PlayStation 4 i Xboksa One (układy graficzne). Podczas konferencji Raymond James Technology główny szef do spraw technologicznych w AMD powiedział, że generacja konsol powinna trwać około 5-7 lat i do 2019 roku konsole obecnej generacji pozostaną w centrum uwagi.

Kumar wspomniał, że w 2016 roku firma spodziewa się jeszcze większej sprzedaży sprzętu niż w 2015 z uwagi na wzrastające zapotrzebowanie klientów i niższą cenę. Jeśli ceny będą spadać jak dotychczas, to jest to niemal pewne.

Co sądzicie o takich przewidywaniach? Czy PS4 i XOne wytrzymają konkurencję z PC aż do 2019 roku? Dajcie znać w komentarzach.

2 (KOMENTARZE) “Kiedy pojawią się konsole dziewiątej generacji? AMD odpowiada

 • 14 grudnia 2015 at 23:23
  Permalink

  Co prawda mam XBO, ale nie bardzo ostatnio zarabiam, więc i gier nie kupuję. Z kolei ps3 zacząłem uruchamiać codziennie, choćby na 20 minut, na szybki meczyk ze znajomymi 🙂

  Reply
 • 14 grudnia 2015 at 19:49
  Permalink

  Nie wiem czy większą ale na pewno zbliżoną. 😀 Chcąc nie chcąc dzisiejszy rynek gaming’owy to w większości konsole. 🙂 Ludzie grają na konsolach bo wygodniej prościej i szybciej. 🙂 Osobiście gram na PC ale w pełni rozumiem fenomen konsoli. Nie sądzę żeby komputery osobiste były jakimkolwiek zagrożeniem. Przynajmniej w najbliższych latach. Później będzie coraz trudniej konsolom utrzymać tempo bo już teraz odstają sprzętowo i technologicznie. Pożyjemy zobaczymy. 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

51 Shares
Share51
+1
Tweet