Jak sprzedaje się Xbox One? Są nowe dane, lecz…

SalesTube Xbox One S – Rectangle w treści

Microsoft chwali się wynikami.

Gigant z Redmond ujawnił najnowsze wyniki finansowe. Wynika z nich, że w ostatnich trzech miesiącach zeszłego roku do sklepów na całym świecie trafiło 6,6 mln konsol Xbox.

Wynik całkiem przyzwoity, lecz trudno wyciągnąć z niego jakieś precyzyjne wnioski. Po pierwsze podana liczba obejmuje zarówno X360 jak i Xboksa One. Microsoft nie raczył podać wyniku rozbitego na poszczególne platformy. Po drugie mowa jest tutaj o egzemplarzach wysłanych do sklepów, a nie kupionych przez klientów. Nie wiadomo zatem, ile sztuk z podanych 6,6 mln nadal zalega na sklepowych półkach, a ile znalazło wygodne miejsce w domach graczy.

Przedstawione dane są nieco gorsze, jeśli porównać je z analogicznym okresem 2013 roku. Wówczas do sklepów trafiło 7,4 mln konsol. Pamiętajmy jednak, że mieliśmy w tym okresie premierę Xboksa One w 13 krajach, więc zainteresowanie sprzętem było naprawdę spore.

Jak do najświeższych informacji od Microsoftu ma się sprzedaż PlayStation 4? Według ostatnich danych w okresie od 23 listopada do 4 stycznia konsolę PS4 kupiło 4,1 mln osób. Trudno jednak o jakiekolwiek porównania, skoro informacje o Xboksie One są tak ogólne.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

0 Shares
Share
+1
Tweet