Ilu posiadaczy PlayStation 4, to byli fani Nintendo lub Microsoft?

SalesTube Xbox One S – Rectangle w treści

Firma badawcza Nielsen sprawdziła dla Sony, jacy gracze poszli do sklepu po PS4. Oto wyniki.

Konkrety zostały podane przez Scotta Rohde, wiceprezesa do spraw rozwoju produktów w Sony Worldwide Studios. W wywiadzie dla serwisu CVG przyznał on, że branża zawsze interesuje się tego typu liczbami, na które patrzy z fascynacją.

Rohde poruszył dwie kwestie. Po pierwsze wyjawił, że 17 procent właścicieli PlayStation 4 nie posiadało konsol starszej generacji. Według niego, jest to całkiem szokujące.

Dalej zdradził, że 31 procent właścicieli PlayStation 4 nie ma na swojej półce PlayStation 3, ale posiada konsole konkurencji – Wii lub Xboksa 360. – To niesamowite. Dlatego też zdecydowaliśmy się wydać odświeżoną wersję The Last of Us na PS4. Wychodzi bowiem na to, że sporo osób nie miało jeszcze okazji, by zagrać w ten tytuł – mówił Scott Rohde.

Na koniec przypomnijmy statystyki: Sony sprzedało do połowy kwietnia około 7 milionów egzemplarzy PlayStation 4. Microsoft chwalił się natomiast pod koniec wspomnianego miesiąca, że Xbox One trafił już w ręce pięciu milionów graczy. Obie konsole pojawiły się na rynku w listopadzie zeszłego roku. Wii U miało swój debiut rok wcześniej, a pod koniec marca sprzedaż konsoli wynosiła tylko niespełna 6,2 miliona sztuk.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

4 Shares
Share4
+1
Tweet