Elegancka i zarazem futurystyczna obudowa? Oto jedna z propozycji

Elegancka i zarazem futurystyczna obudowa? Oto jedna z propozycji
Newsy PC Technologie

Czas odłożyć na bok proste kształty.

Współczesne komputery nie przypominają już smutnych, kanciastych maszyn w charakterystycznej „brudnobiałej” barwie, jakie znamy z lat 90-tych i początku tego stulecia. Dziś wszystkie próbują wyglądać futurystycznie, ale bądźmy szczerzy: bez popadania w przesadę udaje się to tylko części z nich.

Koreański producent, by uzyskać efekt nowoczesnej stylistyki nie posunął się do powszechnie stosowanego, przesadnego obsadzenia konstrukcji diodami LED czy fantazyjnego przedniego panelu. Charakterystyczne wloty powietrza z przodu i z góry w połączeniu z akrylowym oknem w barwie dymionego szkła sprawiają, że całość prezentuje się efektownie i oryginalnie. Na górze znajduje się też charakterystyczna dla tego modelu półeczka, którą można wykorzystać np. na telefon podczas ładowania.

Istotną cechą obudowy jest możliwość montażu zróżnicowanych układów chłodzenia. Czasem producent już fabrycznie instaluje wewnątrz wentylatory i taką właśnie taktykę przybrał Zalman. Wraz z Z11 Neo otrzymujemy pięć wentylatorów. Dwa z nich posiadają podświetlenie LED w barwie niebieskiej, co przy zastosowaniu wspomnianego już akrylowego okna prezentuje się dość efektownie. Gdyby to okazało się niewystarczające, producent przewidział jeszcze trzy kolejne miejsca na 120-milimetrowe wentylatory. Jeżeli zdecydujemy się na duży cooler dla CPU to jego maksymalna wysokość nie może przekroczyć 175 mm.

10 premier nowego tygodnia. Darmowy South Park, powrót Need for Speed, hit z PS4 na PC i wiele więcej!

Zalman Z11 umożliwia montaż coraz bardziej popularnego rozwiązania, jakim jest chłodzenie wodne. Miejsce na radiator o długości do 240 mm, przewidziano na górze, a konstrukcja tej części obudowy, z charakterystycznymi wylotami powietrza, umożliwia skuteczne oddawanie ciepła.

Ważnym elementem każdej obudowy są łatwo dostępne porty. Zalman Z11 Neo posiada cztery gniazda USB, zlokalizowane w przedniej części górnego panelu. Dwa z nich to szybkie USB 3.0, pozostałe to klasyczne USB 2.0. Towarzyszą im oczywiście gniazda mini-jack 3,5 mm dla słuchawek i mikrofonu.

Wewnątrz znajdzie się też miejsce dla licznych dysków. Sześć slotów na dyski 3,5” lub 2,5” to więcej niż potrzeba, by zbudować pojemny i wydajny podsystem pamięci masowej.

Obudowa Zalman Z11 Neo jest dostępna na rynku w cenie ok. 290 zł.

Źródło: Zalman

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie