Eksperymentalny kontroler, który zmierzy poziom ekscytacji. Gracze to kupią?

Nietypowy pad sprawdzi nasze tętno, częstotliwość oddechów i ich głębokość. Zobacz, w jakim celu.

Pomysł mierzenia emocji podczas grania za pomocą kontrolera narodził się w USA, na Uniwersytecie w Stanford. Tamtejsi inżynierowie twierdzą, że jeśli ich pomysł się przyjmie, nieźle namiesza na rynku gier wideo.

Nie obawiajcie się, nowy kontroler nie będzie narzędziem do inwigilacji graczy. Zgodnie z założeniami, ma nam umilić zabawę. Panowie ze Stanford tłumaczą, że jeśli pad wyczuje, że zaczynamy się nudzić, przekaże sygnał do konsoli czy komputera. W odpowiedzi na ekranie pojawi się np. więcej hord zombie, które dostarczą nam pożądanych emocji.

System może działać również w drugą stronę. Wyobraźmy sobie dziecko, które postanowiło pod nieobecność rodziców zagrać w jakiś survival horror. Kontroler wyłapie podniesione tętno i przyśpieszony oddech, co automatycznie przeniesie się na mniejszą ilość potworów na ekranie i obniżony poziom trudności w grze.

Jak działa prototyp nietypowego kontrolera?

To oczywiście jedynie założenia, ponieważ pad jest na etapie prototypu i nie wiadomo, czy i kiedy trafi do sprzedaży. Nie wiadomo również, czy producenci gier byliby zainteresowani takim rozwiązaniem.

Ojcem projektu jest Corey McCall, który do budowy prototypu wykorzystał pad z Xbox’a 360. Na tyle kontrolera pojawiły się czujniki, mierzące wspomniane funkcje. Ponoć projekt spotkał się ze sporym zainteresowaniem na tegorocznych Międzynarodowych Targach Elektroniki w Las Vegas. Czy jednak ma szansę przebić się na rynek? Co o tym sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “Eksperymentalny kontroler, który zmierzy poziom ekscytacji. Gracze to kupią?

  • 9 kwietnia 2014 at 11:17
    Permalink

    żeby jeszcze zasygnalizował, że czas iść się wysikać i coś zjeść

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

0 Shares
Share
+1
Tweet