Darmowa aplikacja do testowania wydajności kart

Darmowa aplikacja do testowania wydajności kart
Newsy PC Technologie

Oto NVIDIA FCAT VR, coś dla wielbicieli sprawdzania mocy kart graficznych.

W 2013 roku firma NVIDIA przedstawiła oprogramowanie do sprawdzania wydajności kart graficznych prezentując FCAT, narzędzie które umożliwiło graczom oraz recenzentom sprzętu komputerowego nie tylko zmierzyć ilość wyświetlanych klatek na sekundę, ale również zbadać płynność i jakość rozgrywki na dowolnej karcie graficznej. FCAT pozwolił dokładnie rozpoznać między innymi mikrozacięcia czy zagubione i niewyświetlone klatki. Najlepsze karty graficzne są teraz nie tylko szybkie, ale też wyświetlają płynny obraz, oferując graczom o wiele lepsze wrażenia.

NVIDIA FCAT VR do pobrania

PORADNIK – jak korzystać z narzędzia NVIDIA FCAT VR

Dzisiaj, ponownie za darmo, firma NVIDIA udostępnia narzędzie FCAT VR, pozwalające recenzentom, twórcom gier, producentom sprzętu komputerowego oraz wszystkim entuzjastom wiarygodnie testować wydajność w grach VR, w których wysoka płynność działania zapobiega zmęczeniu oczu i poczuciu dyskomfortu spowodowanego zacinaniem się rozgrywki. Do tej pory testowanie gier w środowisku wirtualnej rzeczywistości opierało się na ogólnych narzędziach i testach syntetycznych, co nie pozwalało określić prawdziwej wydajności kart graficznych. FCAT VR odczytuje informacje bezpośrednio z danych zwracanych przez sterownik karty, mechanizm ETW (Event Tracing for Windows), dziennik zdarzeń Oculus Rift oraz API SteamVR dla Vive, co zapewnia możliwość wygenerowania precyzyjnych wyników dla dowolnej karty graficznej.

Korzystając z wyników wygenerowanych przez FCAT VR użytkownicy mogą tworzyć wykresy, analizować dane pod kątem gubienia klatek, wykrywać zacięcia i dokonywać innych badań odnośnie wydajności kart graficznych w środowisku wirtualnej rzeczywistości. To jak działa aplikacja, możecie zobaczyć poniżej na materiale wideo.

Źródło: NVIDIA

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie