Cryptic Studios planuje wydanie kolejnego dodatku do Neverwinter

Tym razem zawędrujemy aż do Doliny Lodowego Wichru.

Jak informuje Craig Zinkievich (szef firmy) decyzja o usytuowaniu kolejnego rozszerzenia w tym miejscu ma związek z opiniami graczy. Darmowy dodatek zatytułowany Curse of Icewind Dale wprowadzi sporo nowych elementów związanych z trybem PVP (gracz versus gracz). Nie zabraknie także nowych wrogów, przedmiotów i nowych miejsca do zwiedzania. Zahaczymy m.in. o Caer-Konig, małe rybackie miasteczko, będące naszą bazą wypadową.

Zasadniczą rolę w dodatku odegra konflikt między dwoma stronnictwami: Arcane Brotherhood oraz Ten-Towners. Gdy opowiemy się po stronie jednej z frakcji pojawi się możliwość gromadzenia Czarnego Lodu. Jest to niezwykle drogocenny surowiec, który umożliwi stworzenie najpotężniejszych broni i pancerza. Nowością będzie także możliwość rozwijania naszego bohatera, nawet gdy przekroczył 60 poziom, a także dodatkowa ścieżka chwały dedykowana Strzelcowi i Łowcy.

Fabuła ma skupiać się na konfrontacji z magiem Akarem Kesselem, którego znać powinni czytelnicy książek fantasy z Trylogii Doliny Lodowego Wichru. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

0 Shares
Share
+1
Tweet