Cena HTC Vive w Polsce. O wiele drożej niż w USA

Amerykańska cena przyprawiała o ból głowy? To zobaczcie, ile zapłacimy w Europie.

Gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive mają kosztować w Stanach Zjednoczonych 799 dolarów, czyli około 3180 zł. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Europejczycy zapłacą więcej, dużo więcej.

Producent sprzętu informuje, że cena HTC Vive w Polsce to 899 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 3928 zł. Jeśli ktoś zamierza wydać tyle kasy na VR, już dzisiaj będzie mógł złożyć zamówienie przedpremierowe na ten sprzęt (pre-ordery startują o godzinie 16:00). Gogle będą rozsyłane do pierwszych klientów od 5 kwietnia tego roku.

Płacąc blisko 4 tysiące złotych za HTC Vive dostaniemy w zestawie nie tylko same gogle. Oprócz nich w pudełeczku znajdziemy dwa dedykowane kontrolery, mikrofon oraz czujniki Lighthouse. Za złożenie zamówienia przedpremierowego zgarniemy dwie gry – Simulator: The 2050 Archives i Fantastic Contraption – oraz programik Google Tilt Brush, którego prezentację możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “Cena HTC Vive w Polsce. O wiele drożej niż w USA

  • 29 lutego 2016 at 21:46
    Permalink

    Prawie nikt nie rozumie, że w stanach trzeba dołożyć jeszcze sales tax i wysyłkę. Cena $799 to cena netto. Ja np. zapłaciłem $880 total. $30 to wysyłka + tax (jest zależny od stanu – u mnie to $50 z centami). W Europie jest ciągle trochę drożej, ale różnica nie jest aż tak wielka. Pozdrowienia

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

4 Shares
Share4
+1
Tweet