Bateria w Hololens – nie pogramy za długo

Microsoft podał kilka nowych szczegółów odnośnie baterii i obrazu w goglach Hololens.

Bruce Harris odpowiedzialny za technologie w Microsofcie, zdradził kilka interesujących faktów odnośnie Hololens – odpowiedzi amerykańskiego giganta na PlayStation VR oraz Oculus Rift. Gogle Microsoftu będą działać tylko bezprzewodowo, a czas pracy na baterii ma wynieść maksymalnie 5,5 godz. To jednak bardzo optymistyczna opcja, bowiem w trakcie intensywnego korzystania sprzęt będzie trzeba podłączyć do ładowania już po 2,5 godz.

Wiele też było dyskusji odnośnie obrazu w sprzęcie. Teraz Harris postanowił nieco doprecyzować – to co zobaczymy w goglach ma być porównywalne z obrazem wyświetlanym na 15-calowym ekranie z odległości około 60 centymetrów. Taki rozmiar został wybrany ze względu na kompromis pomiędzy czasem pracy na baterii a jakością obrazu.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że zakres widoczności może zostać zwiększony. Nastąpi to dopiero wtedy, kiedy produkcja sprzętu ruszy na masową skalę, a duże zainteresowanie pozwoli na obniżenie kosztów wytwarzania sprzętu. Jest też kolejny problem. Model o większej skali obrazu mógłby się w ogóle nie przyjąć na rynku, bowiem cena wersji, która trafi do developerów w pierwszym kwartale tego roku będzie wynosić aż 3 tys. dolarów. Nie wiadomo, kiedy sprzęt będzie dostępny w sklepach dla każdego. Liczymy też, że cena nie będzie ostatecznie aż tak zaporowa.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ:

0 Shares
Share
+1
Tweet